GSM operatörleri aciz kaldı « İzmit Pusula Gazetesi

11 Aralık 2023 - 04:18

GSM operatörleri aciz kaldı

GSM operatörleri aciz kaldı
Son Güncelleme :

26 Eylül 2019 - 18:45

Bugün Silivri’de meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen 5.8 büyüklüğünde ki deprem sonrasında insanlar kendilerini sokağa attılar, kendilerini sokağa atan vatandaşlar hemen yakınlarından haber alabilmek adına cep telefonlarına sarıldılar ama şebekelerde ki yoğunluktan dolayı vatandaşların yakınlarına ulaşmak için çabaları sonuçsuz kaldı.

Türk halkının cebinden her ay milyarlarca lira alan GSM operatörleri sadece 5.8 şiddetinde bir deprem dolayısıyla kilitlendi. En fazla ihtiyaç duyulduğunda hizmet vermekte aciz kalan GSM operatörlerinin kendilerini acilen gözden geçirmesi gerekiyor.

Türkiye’nin hemen her yeri deprem riski taşıyor.

Özellikle Marmara bölgesinin zaten deprem kuşağının tam ortasında olduğunu ise bilmeyen yok.

Türkiye’de GSM Operatörlerinin bu durumun bilincinde olmasına rağmen deprem gibi doğal afetlere hazırlıklı olmamalarını anlamak mümkün değil…

Türkiye’de bulunan GSM operatörleri ile ilgili olarak devletin konu ile ilgili olan kurumlarının devreye girmesi ve GSM operatörlerinin kendilerini geliştirmeleri için bazı yaptırım zorunlulukları getirmeleri gerektiği kanaatindeyim.

Çünkü 1999 depreminde de GSM operatörleri sınıfta kalmıştı.

Bugün yaşananlara bakıldığında 1999 depreminde sınıfta kalan GSM operatörleri kendilerini zerre kadar geliştirememiş ve ceplerini doldurmaktan başka bir şey yapmamışlar…

YORUM YAP