Gönül ve Büyükakın muhtarlarla buluştu « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 08:55

Gönül ve Büyükakın muhtarlarla buluştu

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, Sepetçi Köy Konağı’nda muhtarlar ile bir araya geldi

Gönül ve Büyükakın muhtarlarla buluştu
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 0:21

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, muhtarlar ile bir araya geldi. Sepetçi Köy Konağı’nda gerçekleşen programa başkan adayı Gönül’ün yanı sıra AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan da katıldı. Gerçekleşen buluşmada konuşan AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “İzmit’in yetiştirdiği mimar bir kardeşiniz olarak bu şehrin her bir mahallesinde birçok projemiz oldu. Şimdi belediyecilik konusunda çok daha farklı dokunuşlarla İzmit’te çok daha farklı etki bırakacağıma inanıyorum” dedi.

GÜZEL HİZMETLER YAPILACAĞINA İNANIYORUM
Program da konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş, “Sayın Nevzat Doğan da hizmetler ve muhtarlara bakış açısından farklı bir belediye başkanı profili çizmiştir. Tahir Bey’le de genel sekreterliği döneminde çalıştık. Bir insanın mütevazı ve samimi olması çok önemli, bu Tahir Bey’de fazlasıyla var. Mesleği gereği de insan ilişkilerinde ve yapacağı hizmetlerde çok daha farklı bir Kocaeli profili çıkaracaktır. Sibel hanımın da güzel hizmetler yapacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

ÇOK DAHA GÜZEL İŞLER YAPILACAKTIR
Yoldaş’ın ardından açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Böyle güzel bir muhtar ekibiyle çalışmaktan dolayı şanslıyım. Bundan sonra da bu ilişkilerin aynı şekilde devam edeceğini umuyorum. Şimdi yeni bir heyecan, yeni bir bakış açısı olması açısından yerimizi Sibel hanıma teslim edeceğiz. Mimar olması dolayısıyla, ayrıca birlikte yürüdüğümüz bir arkadaşımız. İnanıyorum ki çok daha güzel işler yapılacaktır” diye konuştu.

HİÇBİR VATANDAŞIMIZI BİRBİRİNDEN AYIRMAYACAĞIZ
“Belediye Başkanlığımızı yapmış olan Nevzat Doğan’a ve tüm belediye başkanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “Milletimizin terazisine inanıyoruz, demokrasiye de inanıyoruz, hakemin millet olduğunu da biliyoruz. Bizim davamız hizmet davası, bu dava için yola çıktık, samimiyetle, gayretle tevazuyla gönül belediyeciliği dedik. Hiçbir vatandaşımızı birbirinden ayırmayacağız” dedi.

İSTİŞARELER ÖNEMLİDİR
Açıklamalarına devam eden başkan adayı Gönül, “İzmit’in yetiştirdiği mimar bir kardeşiniz olarak bu şehrin her bir mahallesinde birçok projemiz oldu. Şimdi belediyecilik konusunda çok daha farklı dokunuşlarla İzmit’te çok daha farklı etki bırakacağıma inanıyorum. Bu bilgi ve tecrübeyle olur, bundan hiçbir endişeniz olmasın. İstişareler önemlidir. Muhtar başka, mahalleli başka düşünür. Mahallenin haberi olmadan hiçbir projeyi ortaya koymayacağız. Ortak akılla belediyeyi yönetme gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

ESKİYİ KORUYACAĞIZ, YENİYİ İNŞA EDECEĞİZ
İzmit’in her mahallesinin farklı bir hikayesinin olduğunu da söyleyen Gönül, “Eskiyi koruyacağız, yeniyi inşa edeceğiz. İzmit’in tepesine çıktığınızda deniz manzarası var, ama denize inip İzmit’e baktığımızda aynı güzellik yok. Bunu nasıl güzel bir şehir yapacağız, beraber karar vereceğiz. Bu şehirde insanlar nasıl yaşayacak, buna karar vereceğiz. Ekonomisiyle bu şehre nasıl bir değer katabilir ki bu şehir kazansın, buna bakacağız. Gençlerin istihdamına yönelik projeler yapmak istiyoruz. Bunları büyükşehirimizle beraber uyum içinde yapacağız. Ben İzmit’e çok güveniyorum. Sizlere vefa ve hizmet borcumu ödeyeceğim” şeklinde konuştu.

BİZİM EHLİYETİMİZE VE LİYAKATIMIZA GÜVENİN
Başkan adayı Gönül’ün ardından konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “Sahadan kopmamak için asıl irtibat noktamızın muhtarlar olduğunu biliyoruz. Siz bizim arkamızda durursanız bu kenti uzun vadeli planlarız, bu şehri 15 – 20 yıl sonra hayal edemeyeceğiniz noktaya getirmek için ihtiyaç olan bilgi ve donanım hem bende hem Sibel Hanımda var. Çocuklarımızın geleceği için doğru olan şeyleri biz kararlılıkla yapacağız. Bizim ehliyetimize liyakatımıza güvenin. Çocuklarımıza miras bırakmaktan gurur duyacağımız bir kent bırakalım birlikte” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP