Gölcük için önemli proje faaliyette « İzmit Pusula Gazetesi

21 Şubat 2024 - 19:13

Gölcük için önemli proje faaliyette

Gölcük için önemli proje faaliyette
Son Güncelleme :

26 Aralık 2020 - 1:18

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, hayata geçirdiği projelerle ve çalışmalarla hem tasarruf sağlamaya hem de kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya devam ediyor.

%50’LİK YAKIT TASARRUFU SAĞLANIYOR

Son olarak da Gölcük Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla inşa ettiği; “Katı Atık Aktarma İstasyonu” faaliyete başladı ve 1 aydır tam randımanlı olarak çalışıyor. Aktarma istasyonu sayesinde, Gölcük Belediyesi’nin 18 aracı, artık gün içinde birkaç kez İZAYDAŞ’a gitmek zorunda kalmıyor. Böylelikle de; %50 oranında yakıt tasarrufu sağlanıyor. Aynı zamanda da; araçlar daha az yol yaptığı için amortisman giderleri de minimum düzeye çekilmiş oluyor.

BAŞKAN SEZER PROJE İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

İnşasından bugüne, Katı Atık Aktarma İstasyonu’nu çok yakından takip eden ve en ince ayrıntısına kadar düşünerek bu projeyi Gölcük’e kazandıran Başkan Sezer yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gölcük Belediyesi tarafından inşa edilen KATI ATIK AKTARMA İSTASYONU, yaklaşık 1 aydır tam randımanlı olarak, faaliyetine devam ediyor.

Bundan önce; ilçemiz genelinde, 18 araçla topladığımız evsel atıklar, 26 km mesafedeki İZAYDAŞ’a, günde bazen birkaç sefer yapılarak naklediliyordu.

Bu durum; hem araçlarımızın fazladan yakıt yakmasına hem de amortisman giderlerinin artmasına neden oluyordu.

Tesisimizin hizmete başlamasıyla, 18 aracımızın topladığı katı atıklar, atık aktarma istasyonumuza getiriliyor ve 4 – 5 aracın atığını özel üretim sıkıştırma hazneli TIR ile İZAYDAŞ’a naklediliyor.

Bu sayede; şehir içinde temizlik araçlarımızın daha fazla sefer yapabilmelerine imkan sağlayan personelin mesai ve zaman tasarrufu yanında; %50’nin üzerinde “YAKIT TASARRUFU” sağlıyor ve araçlarımızın amortisman giderlerini de minimum düzeye düşürmüş bulunuyoruz.

TESİS YAPILIRKEN DE TASARRUF SAĞLANDI

Tesisimizin inşasında büyük emek ve mesai harcayan; proje, hafriyat, dolgu, elektrik ve su tesisatı, demir doğrama ve sac malzeme ile tesisin kapatılması, 8 mm saçtan bunker, demir korkuluk, elektrik tesisatı, aydınlatma, çevre düzenlemesi ve diğer imalatları kendi bünyemizde yaparak, tesisin maliyetini büyük ölçüde azaltan Fen İşleri Müdürlüğü, Makine Bakım ve İkmal Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Elektirik İşleri Amirliğimizde çalışan değerli mesai arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Aynı zamanda; tesisin işletilmesini, katı atıkların TIR’la İZAYDAŞA’a nakledilmesini, velhasılı; bu projenin hayata geçirilmesini sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr.Tahir Büyükakın’a da en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Gölcük Katı Atık Aktarma İstasyonu ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

YORUM YAP