Gökçe, avukatlarla birlikte YSK’ya gitti « İzmit Pusula Gazetesi

11 Aralık 2023 - 03:28

Gökçe, avukatlarla birlikte YSK’ya gitti

Derince’deki seçim sonuçlarına itirazda bulunan Millet İttifakı Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe, “Derince’de oturmayan resmi görevliler, oy kullanmış. Seçimler yenilenmeli” dedi

Gökçe, avukatlarla birlikte YSK’ya gitti
Son Güncelleme :

08 Nisan 2019 - 0:13

31 Mart Yerel Seçimlerinin üzerinden bir hafta geçti. Derince Belediyesi’nde ise kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti çok az bir farkla seçimi kazandı. Ancak CHP Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe ve ilçe örgütü, seçim sonuçları için İlçe Seçim Kurulu’na başvurmuştu. İlçe Seçim Kurulu bu itirazı reddedince partililer, İl Seçim Kurulu’na da başvuruda bulunmuştu. İl Seçim Kurulu da bu itirazı reddetti. CHP’liler bu defa, avukatlarla birlikte Yahya Kaptan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’na giderek Yüksek Seçim Kurulu’na iletilmesi için itiraz dilekçelerini teslim etti.

 

GÖKÇE’Yİ YALNIZ BIRAKMADILAR

Gökçe’ye destek olmak amacıyla CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve çok sayıda örgüt yöneticisi de başvuru sırasında hazır bulundu.

 

HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ

Dilekçe tesliminin ardından Sertif Gökçe, “Mücadelemiz uzun solukludur. 317 sandığımız var. 300 sandıkta hata var. 3 bin 100 geçersiz oy var. Sebebi belirtilmemiş. O ilçede oturmayan resmi görevliler, Derince’de oy kullanmış. Biz yasal hakkımızı kullanmak istiyoruz. Ondan sonra biz her şeye razıyız. Burada seçim yenilenmesi lazım” dedi. İl Başkanı Sarıbay ise, “Adalet herkese lazım. Bizim hakkımızı kimse yiyemez. Hakkımızı söke söke alacağız” şeklinde konuştu.

 

FİTİL TÜM TÜRKİYE’YE YAYILACAK

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “İstanbul’da bin kez saysalar sonuç değişmeyecek. Derince’de de geçersiz oyları saymaları lazım. Delilleri ortaya koyuyoruz. Türkiye’yi getirdikleri nokta bu. İzmit’ten ateşlenen fitil tüm Türkiye’ye yayılacak” ifadelerine yer verdi.

 

HAK YERİNİ BULANA KADAR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “İktidarın itirazı kabul ediliyor. Bizimkiler alınmıyor. Bakın hala biz mazbatamızı alamadık. Hak yerini bulana kadar mücadelesinde Sertif başkanımızın yanında olacağız.” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP