Genç İzmitliler Ünlü’yü ziyaret etti « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 11:02

Genç İzmitliler Ünlü’yü ziyaret etti

Genç İzmitliler Platformu tarafından MHP il Başkanı Aydın Ünlü’ye ziyaret gerçekleştirildi. Gençlerin ziyaretinde konuşan Ünlü, “Genç İzmitliler Kocaeli’de ses getirecektir” dedi

Genç İzmitliler Ünlü’yü ziyaret etti
Son Güncelleme :

29 Mart 2018 - 23:20

Genç İzmitliler Platformu tarafından MHP il Başkanı Aydın Ünlü’ye ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz’ün yanı sıra platform yöneticileri ve MHP İl Yönetim Kurulu üyeleri de katılım gösterdi.

 

“HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’ye gerçekleştirdikleri ziyarette kuruldukları 6 aydan bu yana hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler vererek sözlerine başlayan Samet Şengöz, “İlk istişare toplantımızı siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla yapmıştık. İkinci istişare toplantımızı da il başkanlarımızla yapmak istiyoruz. 6 aylık sürede toplam 87 bin liralık yardım topladık. Bu yardımların tamamını kendi kaynaklarımızla oluşturduk. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz” dedi.

 

“MHP’NİN DURUŞUNU TEBRİK EDİYORUZ”

Şengöz sözlerinin devamında, “Sayın Devlet Bahçeli’nin : “Ülkemiz bu kadar hassas bir süreçten geçerken, bizim tarafımız devletimizin ve milletimizin yanından başka hiç bir yer olamaz, olmayacaktır.” Sözü son dönemin siyaseti açısından çok etkilidir. Türkiye bu beraberlikle ve bu duruşla birlikte önüne çıkan bütün engelleri aşmaya muktedirdir. Tarihi varlığımıza kasteden bu saldırıları bertaraf etmenin tek yolu milli bir duruş ve kesin bir birliktelikle olacaktır. Bu sebeple Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu ittifakı çok büyük anlam taşımaktadır. Sizler nezdinde MHP’nin gösterdiği bu duruşu canı gönülden tebrik ediyoruz. Gerek sokakta, gerek siyasette gösterdiğiniz bu toplumsal kazanım, bütün hainlere ve düşmanlara büyük bir cevap olmuştur. Bütün dünya ülkemizin bir tehditle karşı karşıya kaldığında nasıl bir ve beraber olduğunu görmüştür” ifadelerini kullandı.

 

“BAŞARILI OLACAĞINIZ KANAATİNDEYİM”

Şengöz’ün ardından konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Genç İzmitliler Platformunun adı güzel. İzmit çocuğunun bir duruşu var. İzmitli olmak farklı bir şey. Genç İzmitliler iyi bir çıkış yaptı. İlk görüntüsü itibariyle bir siyasi partinin arka bahçesi gibi gözükse de İzmit için kurulmuş bir yapıya sahip. Kentte yaşayan gençlerin böyle bir platform oluşturması anlam ifade ediyor. Başarılı olacakları kanaatindeyim. Kırmızı çizgileriniz olsun. Devletin yanında olun. İzmit, Kocaeli bilinciniz olsun. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayın. Genç İzmitliler Kocaeli’de ses getirecektir” dedi.

 

“SİYASET ARTIK İKİNCİ PLANDADIR”

“Genç İzmitliler olarak kentimizin konularına ilişkin öneri getirmek, bu önerilerle ilgili bilgi alacak seviyede olunması önemlidir” diyen Ünlü, “En nihayetinde Kocaeli bizimdir. STK’lar siyasi ranta bakmadan, İzmit ne kazanır diye meselelere bakmalıdır. Herkes devletin ve milletin yanında olmak zorundadır. Geçmişte Türkiye’nin büyümesinin önünde FETÖ ve PKK gibi engeller vardı. Artık bunlar yok. Devlet artık kendi insanım için ne yapabilirim anlayışıyla hareket edecek ve 2023’te Türkiye Dünya’nın en güçlü ilk üç ülkesi arasında yer alacaktır. Sistem değişmiştir.  Artık siyaset ikinci plandadır. Bugün devleti yönetenler bu minvalde siyaset yapmaktadır” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

YORUM YAP