Gebze’ye günün şartlarına uygun müfreze binası yapıyor. « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 04:31

Gebze’ye günün şartlarına uygun müfreze binası yapıyor.

Gebze’ye günün şartlarına uygun müfreze binası yapıyor.
Son Güncelleme :

18 Ocak 2019 - 22:58

Kocaeli’nin farklı noktalarına yeni İtfaiye Müfreze binaları inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu binalardan birini de Gebze ilçesi Beylikbağı Mahallesi’ne yapıyor. Günün şartlarına uygun inşa edilen modern müfreze binası, her an olaylara müdahale için hazır bulunan itfaiyecileri barındıracak. Gebze İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı olacak olan yeni bina, bulunduğu çevredeki olaylara ilk müdahalenin üssü olacak. Yapının inşaat çalışmaları hummalı şekilde devam ederken yapının dış cephesinde kaba sıvası biten kısımların mantolama imalatları tamamlandı.

DIŞ CEPHE KABA SIVASI TAMAMLANDI

Gebze İtfaiye Grup Amirliği Beylikbağı Müfreze Binası bittiğinde hızla olaylara müdahale edebilecek şekilde dizayn ediliyor. Dış cephe kaba sıvası tamamlanan yapının 2’nci bodrum katında su depolarının montajına başlandı. Bina genelinde alçı sıva imalatlarına devam eden ekipler, tüm binada yangın dolaplarının montajı yapıyor. Isıtma boruları da döşenmeye başlayan yapının bina içinde yerden ısı yalıtımına da başlandı. Çevre istinat duvarlarının betonu dökülen kısımların kalıpları söküldü. İç cephelerde doğrama camları takıldı. Çatı derelerinin kaplama imalatları tamamlandı.

MÜFREZE BİNASI 4 KATLI OLACAK

Bodrum katları, zemin ve bir kat şeklinde Gebze Beylikbağı Mahallesi’nde yapılan yeni müfreze binasının yapım çalışmaları devam ediyor. Toplam 2500 metrekare kullanım alanına sahip olacak yapının 693 metrekarelik 2’nci bodrum katında su deposu ve diğer mekanik odalar bulunacak. 1250 metrekarelik 1’inci bodrum katında ise kapalı otopark, elektrik odası, eğitim salonu, ısıtma odası, çamaşır odası ve mescit olacak.

12 BÜYÜK ARAÇLIK OTOPARK

740 metrekare ölçüsündeki zemin katta da kapalı garaj, dinlenme salonu, yemekhane, kütüphane, depolar, amir ve çalışan odaları ile ıslak hacimler yer alıyor. 375 metrekarelik 1’nci katta ise spor salonu, pinpon salonu, duşlar-wcler ile vardiya çalışanlarının kalacağı yatakhaneler mevcut. Beylikbağı Müfreze Binası, 12 büyük araçlık otoparka sahip olacak. Ayrıca itfaiye araçlarının manevra yapacağı yol içinde çalışmalar başladı.

YORUM YAP