Gebze’nin Düşman İşlerinden Kurtluşunun 96.Yılı « İzmit Pusula Gazetesi

3 Aralık 2023 - 10:44

Gebze’nin Düşman İşlerinden Kurtluşunun 96.Yılı

MHP GEBZE İLÇE BAŞKANI Ferit Taşdemir Gebzenin Düşman işlerinden Kurtluşunun 96.Yıl Münasebetiyle ilgili Taşdemir konuşma yaptı.

Gebze’nin Düşman İşlerinden Kurtluşunun 96.Yılı
Son Güncelleme :

13 Ekim 2018 - 0:09

MHP GEBZE İLÇE BAŞKANI Ferit Taşdemir Gebze’nin Düşman işlerinden Kurtuluşunun 96.Yılı nedeni ile bir basın açıklaması yaptı. Taşdemir’in basın açıklamasında;
“Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı yurdun dört bir yanında olduğu gibi bundan tam 96 yıl önce 12 Ekim 1922’de Gebze’mizde de tezahür etmiştir.Türk milletinin bağımsızlığı için verdiği kahramanca mücadele karşısında vatansever insanların evlatları olan bizlere düşen görev de, bu kutsal mirasımıza sahip çıkmak olacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de bizi güçlü kılacak en önemli unsur, milli birlik ve beraberlik ruhumuzdan vazgeçmemektir.

TÜRK MİLLETİ AYNI RUHU TAŞIMAKTA
Yüzyıllardır birlikte yaşadığımız bu toprakları bölmek ve kardeşliğimizi yok etmek isteyen iç ve dış mihraklar şunu bilmelidir ki Türk Milleti tarihte olduğu gibi günümüzde de aynı ruhu taşımaktadır. Bu düşüncelerle, milli birlik ve beraberlik ruhunun aziz vatanımızda baki kalması temennisiyle Gebze’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” sözlerine yer verdi.

YORUM YAP