Galericilerde bayrak değişimi « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 04:07

Galericilerde bayrak değişimi

Kocaeli Oto Ticaret Merkezi (Galericileri Sitesi) 24’üncü olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan Fahrettin Batı başkanlık bayrağını mevcut başkan Emin Birlik’ten devraldı

Galericilerde bayrak değişimi
Son Güncelleme :

13 Nisan 2019 - 18:53

Kocaeli Oto Ticaret Merkezi (Galericileri Sitesi) 24’üncü olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Galericiler sitesinde bulunan yönetim binasında gerçekleştirilen genel kurulda 2 dönemdir başkanlık görevini yöneten Emin Birlik aday olmadı. Geçmiş dönemde de başkanlık görevinde bulunmuş olan Fahrettin Batı kongrede tek aday. 91 üyesi bulunan Galericiler Sitesi’nin genel kurulunda 7 yönetim kurulu üyesi 2 denetim kurulu üyesi seçildi. Kongrenin divan kurulu başkanlığını Hasan Efe yaptı.

 

570 BİN TL HARCANDI

Kongrede faaliyet raporunu üyelerle paylaşan mevcut başkan Emin Birlik, “ Sitemizde uzun yıllardır tatlı su problemimiz vardı. Normalde bu tatlı su sisteminin tamamen düzeltilmesi sözleşme gereği üyelerin vereceği paralarla yapılacaktı.   420 bin altyapının düzeltilmesi için, 150 bin üst yapı için olmak üzere toplam 570 bin TL harcandı. Bu 570 bin TL’nin 50 kuruşu dahi üyemizden talep edilmedi. Bu para kooperatifimizden de çıkmadı. Bunu da dikkatinize sunuyorum. Önümüzdeki 20 sene sitemiz tatlı su konusuyla ilgili bir sıkıntı yaşamayacaktır”

dedi.

 

YÖNETMEK BAŞKA İDARE ETMEK BAŞKA

Emin Birlik sözlerini, “Yılgınlığım yok ama kırıldığım insanlar oldu. Biz kuluz, eksiklerimiz olabilir. Bize karşı eksik yapmış insanlar özür dilemezse ben hakkımı helal etmeyeceğim. Bu sitemizin genelini kapsamıyor. Site yönetim kurulunun üzerinde akil bir üst kurulun oluşması lazım.  Yönetmek başka bir şey idare etmek başka bir şey. Hep beraber birbirimize yardım ederek yönetelim” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

GELİR ELDE ETMELİYİZ

Birlik’in ardından konuşan yeni başkan Fahrettin Batı, “Mevcut yönetime geçmiş dönemde vermiş olduğu emekten dolayı teşekkür ediyorum. Sitemizin arka tarafında 3-4 tane 5×7  boyutunda dükkan yapılmasını istiyoruz. Fotoğraf stüdyosu, pasta cila, göçük düzeltme ve araç yıkama yeri olmalı.  Site içerisindeki dükkanların önündeki yeşil alanlara billboardlar yerleştireceğiz.  Gelir elde edecek işler yapmalıyız. Bu billboardlardan gelir elde edeceğiz” diye konuştu.

 

DEĞERİNİ ARTTIRMALIYIZ

“Buranın ismini iyi bir şekilde devam ettirmeliyiz” diyen Batı konuşmasını, “Emin Birlik başkanımızın sitemize 1 milyon TL’ye yakın hizmeti oldu. Ben onun kadar ısrarcı olamam. O hiçbir işin peşini bırakmadı. Zaman zaman kendilerine bir teşekkür dahi edilmediği dönemler oldu. Mutlaka bundan sonra da birbirimize yardımcı olacağız. Bazı arkadaşlarımız ısrarla yapılan uyarılara rağmen düzelme sağlamıyorlar. Kimi arkadaşlarımız, kuş, köpek gibi hayvanlar besliyorlar. Burası bir hayvanat bahçesi değil. Dükkanlarımızın değerini arttırmalıyız. Kira değerlerimiz yükselecek” ifadeleriyle sonlandırdı. Genel kurulda yeni dönem aidatlarının 425 liradan 500 liraya çıkarılması kararlaştırıldı.

 

İŞTE GALERİCİLER SİTESİ YÖNETİMİ

Fahrettin Batı,  Burhan Kaayır, Yılmaz Balta, Ali Kasap, Murat Çat, Tamer Ertuğ, Yadigar Polat.

 

DENETİM

Neşat Ayvaz, Hasan Albar

YORUM YAP