Fuhuş çetesi operasyonundan kan donduran detaylar « İzmit Pusula Gazetesi

4 Ekim 2023 - 07:23

Fuhuş çetesi operasyonundan kan donduran detaylar

İstanbul’da “Fuhuş Baronu” olduğu öne sürülen Hakan A.’nın elebaşılığını yaptığı çeteye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheli adliyeye gönderildi.

Fuhuş çetesi operasyonundan kan donduran detaylar
Son Güncelleme :

28 Aralık 2017 - 14:40

İstanbul’da “Fuhuş Baronu” olduğu öne sürülen Hakan A.’nın elebaşılığını yaptığı çeteye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheli adliyeye gönderildi. Zorla ve şiddet kullanarak fuhuş yaptıran çetenin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Mal varlığına tedbir konulan Hakan A.’nın, milyonlarca liralık taşınmaz ve lüks araçlarını suç gelirinden edinmediğini ıspatlayamazsa şüphelinin her şeyine el konulabilecek.

Operasyon, geçtiğimiz 23 Aralık’ta İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce gerçekleştirildi. Polisi harekete geçiren olay kendisine zorla senet imzalatılarak fuhuşa zorlanan bir kadının polise başvurmasıyla ortaya çıktı. Araştırmalarda, masaj salonları ve güzellik merkezleri adı altında fuhuş yaptıran çete tespit edildi. Çetenin ele başının daha önce defalarca kez operasyon düzenlenen ve “Fuhuş Baronu” olarak adlandırılan Hakan A. olduğu anlaşıldı. Çetenin kadınlara şiddet uyguladığı, döverek senet imzalattığı ve fuhuşa zorladıkları anlaşıldı. Hakan A. ve 15 şüpheli düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.

13 MEKANDA FUHUŞ

İstanbul’da masaj salonu ve güzellik merkezi adı altında 13 mekanda fuhuş yaptıran Hakan A. ve 15 şüpheli gözaltına alındı. Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan şüphelilerden 2’si Emniyet’teki işlemlerin arından serbest bırakılırken, Hakan A. ve 13 şüpheli adliyeye gönderildi. Daha öncede aynı dosyadan gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye gönderilmiş 1 şüpheli tutuklanmıştı.

DAYAK GÖRÜNTÜLERİ

Şüphelilerin adliyeye gönderilmesinin ardından yeni bir güvenlik kamera görüntüsü ortaya çıktı. Polisin operasyonunun yer aldığı görüntülerde çetenin kadınlara işkence yaptığı anlarda görülüyor. Ayrıca şüphelilerin kadınların kazançlarını bir defterde tutmaları da dikkat çekiyor.

GÜNLÜK KAZANÇ 60 BİN LİRA

Polisin tespitine göre, günlük yaklaşık 60 bin lira kazanç elde eden çetenin, şiddet ve baskı uyguladığı öğrenildi. Şebeke elebaşının daha önce 3 kez gözaltına alındığı ancak, serbest kaldıktan sonra fuhuş yaptırmaya devam ettiği ortaya çıktı. Organize Polisi son operasyonda şüphelinin mal varlığını da incelemeye aldı.

56 GAYRİMENKUL

Yıllık 2 milyon lira haksız kazanç elde ettiği öne sürülen Hakan A.’nın mal varlığını suçtan elde ettiği iddiasıyla işlem başlatıldı. Şüphelinin sahibi olduğu 56 gayrimenkul, 8 lüks otomobil, 1 motosiklet ve bir taşınmazının tespit edildiği öğrenildi. Suçtan edinildiği öne sürülen milyonlarca liralık mal varlığına tedbir konuldu. Hakan A. bu gelirleri suçtan edinmediğini ıspatlayamazsa mahkemenin şüphelinin tüm mal varlığına el koyabileceği belirtildi.

SÖZCÜ

YORUM YAP