“Fikri danışmanlık alınmayacak, biz bize yeteriz” « İzmit Pusula Gazetesi

17 Haziran 2024 - 12:55

“Fikri danışmanlık alınmayacak, biz bize yeteriz”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da yaptığı konuşmada, muhalefetin yoğun eleştirisine neden olan danışmanlık firması McKinsey ile anlaşma konusunda konuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 2 hafta önce açıkladığı Yeni Ekonomik Program kapsamında yapılan anlaşma hakkında Erdoğan, “Tüm arkadaşlarımıza söyledim. ‘Bunlardan fikri danışmanlık bile almayacaksınız’ dedim. Gerek yok, biz bize yeteriz” dedi. Bu açıklamanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’a, “O anlaşmayı yapan damat o koltukta kalacak mı kalmayacak mı? O anlaşmayı kaç dolara attınız?” sorularıyla seslendi.

“Fikri danışmanlık alınmayacak, biz bize yeteriz”
Son Güncelleme :

06 Ekim 2018 - 21:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Kızılcahamam’da AKP’nin 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı açılış konuşmasına, ülkedeki ekonomik durumu değerlendirerek başladı.

Ekonomik gidişatın kontrol altında olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Türkiye tarihinin en büyük ekonomik saldırılarına maruz kalmasına rağmen 2 ayı bulmadan durumu büyük ölçüde kontrol altına aldık” dedi.

‘Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz’

Ardından döviz kurunun bir anda yükseliş göstermesini ekonomik sebeplerle izah etmenin mümkün olmadığını söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:

“Ekonomide eksiklerimiz, sıkıntılarımız elbette var. Seçimlerin hemen ardından zaten kolları sıvamış, ekonomik reformlar için hazırlıklara başlamıştır. Gerçeklerle yaşananlar arasında büyük orantısızlık var ki işin altında başka şeyler aramak durumunda kalıyoruz. Her kriz beraberinde bir çok fırsatı da getirir.”

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN