Esnaftan Gönül’e sıcak karşılama « İzmit Pusula Gazetesi

11 Aralık 2023 - 02:21

Esnaftan Gönül’e sıcak karşılama

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş’u ve birlik bünyesinde yer alan odaları ziyaret etti

Esnaftan Gönül’e sıcak karşılama
Son Güncelleme :

06 Şubat 2019 - 0:24

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’nı ve birlik bünyesinde yer alan odaları ziyaret etti. Odalar birliği binasında gerçekleşen programa AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’e, AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Güney ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan eşlik ettik. Odalar tarafından samimi bir şekilde karşılanan Gönül, “Her daim esnafımızın yanında olarak desteklerimizi sunacağız” dedi.

 

ODA BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİ

Odalar birliği başkanı ile görüşen Gönül, buradaki programının ardından Terziler Odası Başkanı Şaziye Kahrımanlı, Mobilyacılar ve Marangozlar Başkanı Orhan Arguner, Fırıncılar Odası Başkanı ve Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Ali Sarı, Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, Bakkalar ve Büfeciler Odası Başkanı Bayram Kütük, Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir katılım gösterdi. Gönül buradaki ziyaretinin ardından Kocaeli Seyyar Esnafı ve Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Berberler, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, Pastacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Yaşar Yılmaz, Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Kaya’yı da ziyaret ederek, başkanlarla bir süre sohbet etti.

 

“KENDİMİ SİZLERDEN BİRİ OLARAK GÖRÜYORUM

Esnaflara destek mesajları veren AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “Esnafımız ticaret hayatının yapı taşıdır. Onların mutlu olması, şehirdeki ticari hayatın sağlıklı olduğu anlamına gelir. Yerel yönetimler olarak bizlere düşecek olan her daim esnafımızın yanında olarak, onlara katkı sağlamaktır. Her yerde esnafımız ile bir aradayım. Sizler gibi ben de esnaf sayılırım çünkü bu zamana kadar bir mimar olarak alın terimi ortaya koydum. Bu yüzden kendimi sizlerden biri olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

 

GÜZEL İŞLER ÇIKARILABİLİR

“Pazarcının tartısı iyi tartar ama milletin de terazisi iyi tartar” diye konuşan esnafların ardından konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, “Bu zamana kadar güzel çalışmalar yaptık. Yerel yönetimler ile sivil toplum örgütleri kenetlendikleri zaman güzel işler çıkarılabilir. Bizler her zaman bunun gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

 

“YENİ BAKIŞ AÇILARI GÜZELLİKLER GETİRECEK”

“İki dönemdir görevdeyiz fakat daha yapılacak çok iş var” diyerek sözlerine başlayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Kalan projelerimizi de Sibel Abla gelecek ve hepsini bizden daha iyi bir şekilde tamamlayacak. Yeni bakış açıları ile ilçemize güzellikler gelecektir. Büyükşehir ve İzmit Belediyesi’nin aynı parti bünyesinde olmasından dolayı bizler güzel işler yaptık. İnşallah bu durum yeni dönemde de devam edecek” diye konuştu.

YORUM YAP