“Esnaf kazanırsa, Derince kazanır” « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 00:57

“Esnaf kazanırsa, Derince kazanır”

Çınarlı Mahallesi ile esnaf ziyaretlerini sürdüren CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, Pazarcılar ve Bakkallar odasına yaptığı ziyaretlerde de esnafın sorunlarını dinledi, “Sorunlarınızı dinleyip birlikte çözeceğiz. Esnaf kazanırsa, Türkiye kazanır, Derince kazanır” dedi.

“Esnaf kazanırsa, Derince kazanır”
Son Güncelleme :

01 Şubat 2019 - 10:32

CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, esnaf ziyaretlerine Çınarlı Mahallesi ile devam etti. CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği ziyaretlerde ilk olarak Çınarlı Mahalle Muhtarı İbrahim Sümer ziyaret edildi. Her esnafı tek tek dolaşan Gökçe, mahalledeki sorunları dinledi, talepleri de not aldı. Gökçe, “Çınarlı, Derince’nin en büyük mahallelerinden biri. Buna rağmen esnafımızın yıllardan beri yaşadığı sıkıntılar devam ediyor. Ayrıca bir adım atılmamış da olacak ki, vatandaşlarımızın taleplerinin de değişmediğini gördük. Hiçbir soruna kulak tıkamadan, her gün bir adım ileriye götürecek projelerimizle sizlere hizmet etmek istiyoruz” dedi.

“ESNAFIMIZIN KAZANMASI BİZİM GÖREVİMİZ”
Gökçe, dernek ziyaretleri kapsamında da Derince Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Selahattin Gül, Derince Bakkallar Odası Başkanı Osman Koçyiğit ve yönetimleriyle buluştu. Esnafın sorunlarını dinleyen Gökçe, “Esnaflığın ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorum. Ben de bir dönem esnaflık yapmıştım. Pazarcılarımız zor şartlar altında tezgah açıp evine ekmek götürmenin derdinde, bir de ekonomimiz bu durumdayken şartlar hepten zorlaşıyor. Bakkallarımız ise mahalle kültürümüzün bir sembolü, ailemizin birer fertleri gibi. Derince esnafının kazanması bizim ilk görevimizdir. Sizin sorunlarınızı dinleyip birlikte çözeceğiz, esnaf kazanırsa Türkiye kazanır, Derinceli kazanır” diye konuştu.

YORUM YAP