“ER MEYDANI DEDİNİZ, BUYURUN MEYDAN” « İzmit Pusula Gazetesi

14 Nisan 2024 - 10:20

“ER MEYDANI DEDİNİZ, BUYURUN MEYDAN”

“24 Haziran’da vatandaşlarım parlamentoyu bu derece kirli bir duruma düşürenlere gereken cevabı verecektir”

“ER MEYDANI DEDİNİZ, BUYURUN MEYDAN”
Son Güncelleme :

23 Nisan 2018 - 23:18

TBMM’nin 98’inci açılış yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’den 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye katılımıyla ilgili olarak, “Bunun Güneş Motel olayından çok daha öte bir durumu söz konusu. Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’nin 98’inci açılış yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı.

“PARLAMENTOMUZUN BU DURUMA DÜŞMESİ BİZİM İÇİN BİR FELAKET”

Resepsiyonda basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’den 15 milletvekilinin Meclis’te grup kurabilmesi için İYİ Parti’ye geçmesiyle ilgili olarak, “Senin 15 milletvekilin partinden ayrılıyor, sözde İYİ Parti’ye geçiyor. Sözde İYİ Parti’de, bugün onların koltuklarında o geçenler var mıydı? Bugün oraya onlar oturdu mu? Bu nasıl bir iş? Bunun ahlaki bir yanı olabilir mi? Bunun Güneş Motel olayından çok daha öte bir durumu söz konusu. Parlamentomuzun bu duruma düşmesi, bizim için gerçekten bir felaket” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçmenin, gerekli cevabı sandıkta vereceğini ifade ederek, “24 Haziran’da benim halkım, benim vatandaşlarım parlamentoyu bu derece kirli bir duruma düşürenlere gereken cevabı verecektir. Çünkü demokrasinin nezaheti, nezaketi bu anlayışlarla olmaz. Onun için de bu işin çözüm yeri sandıktır. Sandıkta da 24 Haziran’da gereken dersi alacaklardır” şeklinde konuştu.

“ER MEYDANI DEDİNİZ, BUYURUN MEYDAN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim kararına ilişkin eleştirilerin hatırlatılması üzerine, “Önce hep ‘sandık sandık’ dediler, şimdi ‘baskın seçim’ diyorlar. Siz istediniz, şimdi neden baskın seçim diyorsunuz? Biz de gönlünüzü yaptık işte. Hadi buyur, hayırlı olsun. ‘Er meydanı’ dediniz, buyurun meydan” dedi.

YSK’nın, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Genel Seçimi’ne katılabilecek partilere ilişkin kararını 22 Nisan Pazar günü aldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “YSK, mesela kararı Cumartesi de verebilirdi. YSK kararı Cumartesi verseydi belki o zaman bu 15’ler olayı olmayabilirdi. Gerek sözde İYİ, gerekse CHP bu zor duruma düşmeyebilirdi.”

YORUM YAP