Engin Özkoç: “İlk Yapılan, Yayın Yasağı Getirmek” « İzmit Pusula Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 12:24

Engin Özkoç: “İlk Yapılan, Yayın Yasağı Getirmek”

Engin Özkoç: “İlk Yapılan, Yayın Yasağı Getirmek”
Son Güncelleme :

30 Kasım 2018 - 1:42

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Aladağ’da, özel bir öğrenci yurdunda 2 yıl önce çıkan yangında hayatını kaybeden 12 yaşındaki Cennet isimli bir kızın notunu okudu.

Yangın davasıyla ilgili şu anda tutuklu tek bir sanığın bulunmadığına dikkati çeken Özkoç, il ve ilçe milli eğitim müdürlerinin terfi aldığını söyledi. Özkoç, çocuklarını kaybeden anne ve babaların iki yıldan beri çocuklarıyla beraber rüyalarında yandığını söyledi.

Kocaeli-Gebze kesimindeki viyadük çalışmaları sırasında beton blokun düşmesi sonucu meydana gelen kaza sonrasında devletin ilk yaptığının yayın yasağı getirmek olduğunu belirten Özkoç, toplumun sağlığı ve ahlakının ihmallerle, ucuz sebeplerle yaşamını yitiren insanları görmezden gelmekle bozulacağını savundu.

İhmallerin, denetimsizliğin yol açtığı ölümlere kaza denilmeyeceğini ifade eden Özkoç, “Adım adım gelen tüm bu ölümlerin adı cinayettir. Hesap verilmesi gerekir. Hesap sorulması gerekir.” dedi.

Filistin’de iki devletli çözüm için tüm çabaları destekleyeceklerini anlatan Özkoç, bağımsız ve egemen bir Filistin devleti kurulması için CHP olarak mücadelelerine devam edeceklerini vurguladı.

YORUM YAP