DSP Büyükşehir için Ziya Topal dedi « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 17:22

DSP Büyükşehir için Ziya Topal dedi

Demokratik Sol Parti (DSP), düzenlediği basın toplantısında DSP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ziya Topal olduğunu açıkladı

DSP Büyükşehir için Ziya Topal dedi
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 13:13

Demokratik Sol Parti (DSP), 31 Mart’a yönelik Büyükşehir ve 12 İlçenin belediye başkan adaylarını belirlemeye başladı. Geçtiğimiz gün İzmit Belediye Başkan adayının Hülya Yıldırım olduğunu açıklayan İl Örgütü, düzenlenen basın toplantısıyla Büyükşehir, Derince, Körfez, Başiskele ve Gebze Belediye Başkan adayını açıkladı. Öncesinde ÇEKÜL Vakfı Başkanı ve İl Yöneticisi olan Numan Gülşah’ın adı Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak medyaya yansımıştı ancak Gülşah’ın hasta olması nedeniyle adaylığından vazgeçilmişti. Toplamda 8 İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayan DSP İl Örgütü, Çayırova, Dilovası, Karamürsel ve Darıca’nın belediye başkan adaylarını ilerleyen günlerde açıklayacak.

 

YOĞUN KATILIM

İl Örgütünde gerçekleştirilen ve Büyükşehir, Derince, Körfez, Başiskele ile Gebze belediye başkan adaylarının açıklandığı basın toplantısına DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP İzmit Belediye Başkan adayı Hülya Yıldırım, il yöneticileri, ilçe başkanları, belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Gebze Belediye Başkan adayı Hasan Yıldız, hastalığı nedeniyle basın toplantısına katılmadı.

 

ADAY TANITIMI 25 ŞUBAT’TA

Toplantıda ilk olarak söz alan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Bugün özel bir gün ama sermayenin getirdiği bu özel günleri pek sevmem. Ben eşimi 365 gün 6 saat severim. Herkesin Sevgililer Günü kutlu olsun. Bugüne kadar DSP olarak Kartepe, Kandıra, Gölcük ve İzmit Belediye Başkan adayımızı açıklamıştık. Bugün Başiskele, Büyükşehir, Derince, Körfez ve Gebze’yi açıklayacağız. Geriye kalan 4 ilçemizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar sonlanınca kamuoyuna duyuracağız. 25 Şubat günü Ankara’da Balgat’ta Ticaret Odası’nın Salonunda yapılacak olan aday tanıtım toplantısına katılacağız” ifadelerini kullandı.

 

HALKI HUZUR VE MUTLULUĞA BOĞARIZ

Adaylar adına açıklama yapan DSP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ziya Topal, “Bizim sevgimiz Kocaeli. Kocaeli Türkiye sanayisinin başkenti. Kocaeli 269 köy ile beraber İstanbul’a bakabilecek güçte. Liderimiz Bülent Ecevit’in yolundan yürürsek, Kocaeli halkını huzur ve mutluluğa boğarız. Kocaeli sanayi hariç sadece tarımla ihya olabilir. Hedefimiz Kocaeli’yi yaşanabilir bir yer haline getirmek. Kocaeli’de sıkıntılarımız hat safhada. Kocaeli’deki deprem gerçeğini gizleyerek hiçbir yere varamayız. Bugün kendisini taşımayan binaları görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

DSP’nin belediye başkan adayları:

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ziya Topal

İzmit Belediye Başkan adayı Hülya Yıldırım

Gölcük Belediye Başkan adayı Gülten Erenkaya

Kartepe Belediye Başkan adayı Temel Ofluoğlu

Kandıra Belediye Başkan adayı İdris Demir

Derince Belediye Başkan adayı Kenan Baş

Körfez Belediye Başkan adayı Vedat Taştekin

Başiskele Belediye Başkan adayı Mahir Tanta

Gebze Belediye Başkan adayı Hasan Yıldız

YORUM YAP