DOĞAN: “MUHTARLARLA İLGİLİ PROJELERİMİZ MODEL OLDU” « İzmit Pusula Gazetesi

21 Şubat 2024 - 17:37

DOĞAN: “MUHTARLARLA İLGİLİ PROJELERİMİZ MODEL OLDU”

DOĞAN: “MUHTARLARLA İLGİLİ PROJELERİMİZ MODEL OLDU”
Son Güncelleme :

17 Nisan 2018 - 22:09

Turgut Mahalle Muhtarı Mehmet Kurt, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret ederek yapılan hizmetler için teşekkür etti. Ziyarette Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, belediye meclis üyeleri Yusuf Sami Çınar ve Mehmet Çetin de hazır bulundu.

Muhtarlar Her Zaman Önceliğimiz Oldu

İzmit’in bütün mahallerine olduğu gibi Turgut Mahallesi’nde de sayısız hizmet yaptıklarını belirten Başkan Doğan “ mahalle muhtarlarımız göreve geldiğimiz ilk günden itibaren her zaman önceliğimiz oldu. Mahallelerimizin sorunlarını sık sık bir araya gelerek konuşuyoruz. Bu konularda her zaman işbirliğinin getirdiği avantajları kullanıyoruz. İnanıyorum ki bu görüşmelerle mahallelerimizdeki yolundan, temizliğinden, parkından diğer yaşam alanları da daha da iyi olacak” dedi.

Sayısı Hizmet

Muhtarlarla ilgili çalışmaların Türkiye’ye model olmasının ayrı bir onur olduğuna da değinen Doğan “Muhtar Hizmet Masası Projemiz 2009’da belediye başkanlığı adaylık projemizdi. Belediye başkanlığına seçilir seçilmez bu birimi kurarak muhtarlarımızın hizmetine sunduk.  Sadece muhtarlarımıza hizmet eden, onların istek ve şikâyetlerini bildirdiği ve hızlı çözümlerin sağlandığı bir birimizim oldu. Şimdi ise bu projemiz tüm büyük şehirlerde Muhtarlık Daire Başkanlığı, ilçe belediyelerinde de muhtarlık müdürlüğü olarak uygulanmaktadır. Muhtarlarımızın hizmet binalarını yeniledik, gerekli eşya desteğinde bulunduk hatta sabit giderlerini de üstlendik. Şehrimizdeki tüm muhtarlarımıza görgü ve becerilerini arttırmak amacıyla yurt içi ve yurt dışı gezileri düzenledik. Muhtarlar Günü’nü ilan ettik ve muhtarlar gününü kutlamaya başladık. Muhtar buluşmalarını Türkiye çapında yapmaya başladık. Model olan muhtarlık projemiz başarıyla sürüyor. Çok örnek çalışmaları Yeni İzmit sloganımızla Yeni Türkiye’ye hazırladık ve devam ediyoruz” şekkinde konuştuk.

Turgut Mahalle Muhtarı Mehmet Kurt’ta İzmit’te muhtarlık yapmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, mahallerine yapmış oldukları hizmetlerden ve kendilerine verdiği değerden dolayı Başkan Doğan’a teşekkür etti.

YORUM YAP