SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi

Dışişleri Bakanlığı Rusya’yı uyardı: “Bu tür gayrı meşru oldu bittiler, uluslararası toplum tarafından tanınmayacaktır.”

Dışişleri Bakanlığı Rusya’yı uyardı: “Bu tür gayrı meşru oldu bittiler, uluslararası toplum tarafından tanınmayacaktır.”
Bu haber 22 Eylül 2022 - 1:21 'de eklendi

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada: ” Ukrayna’nın Rus kontrolü altındaki bazı bölgelerinde tek taraflı referandumlar düzenlenmesi yönündeki girişimlerden endişe duymaktayız” denildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada:

“Ukrayna’nın Rus kontrolü altındaki bazı bölgelerinde tek taraflı referandumlar düzenlenmesi yönündeki girişimlerden endişe duymaktayız.

Bu tür gayrı meşru oldubittiler, uluslararası toplum tarafından tanınmayacaktır. Aksine, diplomatik sürecin canlandırılması çabalarını zora sokacak ve istikrarsızlığın derinleşmesine yol açacaktır.

Bu vesileyle 2014’te Kırım’ın yasadışı ilhakından bu yana vurgulamakta olduğumuz, Ukrayna’nın toprak bütünlüğü, bağımsızlığı ve egemenliğine yönelik desteğimizi yineliyor, süregiden savaşın söz konusu hedef temelinde barışçıl müzakereler yoluyla çözümü için gereken her türlü katkıyı sunmaya hazır olduğumuzu yineliyoruz.” sözlerine yer verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA