Dilovası Batı Kavşağı açılışa hazırlanıyor « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 03:24

Dilovası Batı Kavşağı açılışa hazırlanıyor

Büyükşehir tarafından Dilovası’na giriş çıkışları rahatlatmak için başlatılan Batı Kavşağı düzenleme projesinde çalışmalar tamamlanıyor

Dilovası Batı Kavşağı açılışa hazırlanıyor
Son Güncelleme :

27 Şubat 2019 - 10:12

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Dilovası şehir merkezine giriş çıkışları rahatlatmak için Batı Kavşağı’nda düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar çerçevesinde kavşakta ilave kollar ve köprüler oluşturularak bağlantılar sağlandı. Proje içerisinde yer alan 3 adet köprü de tamamlandı. Son rötuşların yapıldığı çalışmalarda ilçe merkezinden D-100 İstanbul yönüne gitmek isteyen araçlar trafik sorunu yaşamayacak. Tamamlama çalışmalarının yapıldığı kavşağın açılışına sayılı günler kaldı.

SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

Kocaeli’nde hayata geçirilen önemli ulaşım projelerinden biri olan Dilovası Batı Kavşağı’nda hummalı çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Bu doğrultuda TEM ve D-100 bağlantılarını sağlamak üzere Dilovası’nda yapılan Batı Kavşağı’nda ilave çalışmalar gerçekleştirildi. Proje kapsamında Dilderesi dahil olmak üzere 3 adet köprü tamamlandı. Proje kapsamında 15 bin ton asfalt serimi de gerçekleştirildi. Ekipler, yaya ve oto korkulukları imalatlarını bitirirken elektrik aydınlatma direk montajına da devam ediyor. Çevre ve peyzaj düzenlemesi de yapılan projenin bitirilmesi için son rötuşlar yapılıyor.

YENİ KÖPRÜLER VE KAVŞAK KOLLARI

Yeni çalışmayla ilçeye giriş ve çıkışlar rahatlayacak. Çalışma ile yeni köprüler ve kavşak kolları oluşturuldu. Proje ile batıdan Gebze yönünden gelerek Dilovası’na gitmek isteyen araçların sanayii alanı içerisine girmeden ilçe merkezine geçişi sağlanacak. Dilovası girişi için mevcut köprünün revize edildiği proje kapsamında 70 bin metreküp kazı yapılırken 4 bin metre uzunluğunda yağmursuyu hattı döşendi. Ayrıca 63 adet prefabrik kiriş imalatı gerçekleştirildi.

 

DİREKT GİRİŞ ÇIKIŞ SAĞLANACAK

Dilovası ilçe merkezinden D-100 İstanbul yönüne gitmek isteyen araçlar proje ile direkt katılım sağlayabilecek. Proje kapsamında D-100 Karayolu üzerindeki Batı Kavşağından Dilovası ilçe merkezine girecek taşıtların giriş ve çıkışı düzenlendi. Yapılan kavşak düzenlemeleri ile Dilovası şehir merkezinden, D-100 Karayoluna sanayi iç yollarını kullanmadan doğrudan giriş ve çıkış sağlanacak.

YORUM YAP