Devlet Bahçeli’den Yunanistan’a Kıbrıs tepkisi « İzmit Pusula Gazetesi

25 Haziran 2024 - 05:01

Devlet Bahçeli’den Yunanistan’a Kıbrıs tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin seçim reklamında Kıbrıs adasını Türk toprağı gösterilmesinden rahatsız olan Yunanistan’a cevap verdi.

Devlet Bahçeli’den Yunanistan’a Kıbrıs tepkisi
Son Güncelleme :

10 Haziran 2018 - 18:22

Partisinin İzmir’deki istişare toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin seçim reklamında Kıbrıs adasını Türk toprağı gösterilmesinden rahatsız olan Yunanistan’a cevap vererek, “Ya ne yapacaktık, Kıbrıs Türk’tür Türk kalacaktır” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

Sandığa gideceğiz. Çözülmemizi bekleyen husumet yuvalarına haysiyet yoksunlarına güçlü bir ders vereceğiz. Sözde Millet İttifakı’nda toplanan partiler hezean içindeler. Ne yaptıkları belli değil. Siyasi ahlakları eksik ve sönük. FETÖ, PKK’ya tepkileri yok. Kim kiminle beraber, kim hangi değerleri savunuyor artık belli. Kim PKK ile iş birliği yapıyor geldiğimiz noktada bellidir. Açıldıkça açılıp artık dikiş tutmuyorlar. Biz sınır güvenliği sağlamış, toplumsal huzuru sağlamış beka içinde bir Türkiye’de yaşayalım diyoruz. Bunlar “Kandil’e dokunmayın” diyorlar. Türk milleti biliyor ki Cumhur İttifakı Türkiye’nin teminatıdır.

Türk milleti kahramanlığa kahramanlık ekleyecek günleri bekliyor. Teröristlerin kökü kuruyuncaya kadar terörle mücadele devam edecek. MHP de devletin yanındadır.

YORUM YAP