DEAŞ Terör Örgütüne Yönelik Gerçekleştirilen Operasyonlarda 56 Şüpheli Yakalandı « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:25

DEAŞ Terör Örgütüne Yönelik Gerçekleştirilen Operasyonlarda 56 Şüpheli Yakalandı

DEAŞ Terör Örgütüne Yönelik Gerçekleştirilen Operasyonlarda 56 Şüpheli Yakalandı
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2024 - 22:04

Şanlıurfa, Konya, Hatay ve Denizli illerinde DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-38” operasyonlarında 56 şüpheli yakalandı. Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlükleri Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüklerinin çalışmaları sonucunda gerçekleştirilen operasyonlarda birçok suçlama ile şüphelilerin yakalandığı bildirildi.

Şanlıurfa’da yapılan operasyonlarda 45 şüphelinin yakalandığı belirtildi. Bu şüphelilerin, DEAŞ terör örgütüne eleman kazandırdıkları, atış eğitimi ve örgütsel eğitimler verdikleri, örgüt içerisinde faaliyet gösterip ülkemize illegal yollarla gelen şahıslara lojistik destek sağladıkları, tutuklu şahıslara maddi yardımda bulundukları ve örgütsel toplantılar düzenledikleri tespit edildi.

Hatay’da gerçekleştirilen operasyonda ise 10 şüphelinin yakalandığı ifade edildi. Bu şüphelilerin DEAŞ ve El Kaide terör örgütleri içerisinde silahlı olarak faaliyet gösterdikleri, suikast ve patlayıcı madde eğitimi aldıkları belirtildi.

Denizli’de yapılan operasyonda ise DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle mal varlığı dondurulan, daha önceden terör suçlarından işlem yapılan şahıslarla para transferi ilişkisinde bulunduğu ve çatışma bölgelerine para aktardığı tespit edilen 1 şüphelinin yakalandığı ifade edildi.

Operasyonlar sonucunda çok miktarda döviz ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konulduğu belirtildi. Bu operasyonlarla terör örgütlerine yönelik mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

YORUM YAP