Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında telefon görüşmesi « İzmit Pusula Gazetesi

21 Nisan 2024 - 01:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında telefon görüşmesi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD lideri Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini, ikili ve bölgesel konuların görüşüldüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında telefon görüşmesi
Son Güncelleme :

22 Mart 2018 - 22:29

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmeye ilişkin bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir. Görüşmede, NATO müttefiki ve stratejik ortak olan iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin önemi teyit edilerek bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. İki lider, müşterek stratejik sınamalar karşısında daha yakın işbirliği yapmak için atılan adımların sürdürmesi ve ikili ilişkileri olumsuz etkileyen hassasiyetlerin giderilmesi hususlarında mutabık kalmışlardır.”

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA

Görüşmenin ardından önce Cumhurbaşkanlığı’ndan ardından Beyaz Saray’dan açıklama geldi. Erdoğan-Trump görüşmesi ile ilgili açıklamada, “Başkan Donald Trump, NATO müttefiki ve stratejik ortak olarak iki ülke arasındaki güçlü ilişkinin önemini teyit etmek ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. İki lider ortak stratejik sorunlara ilişkin işbirliğini kuvvetlendirecek çabaları sürdürmeyi ve iki ülkenin de ilişkileri etkileyen kaygılarını gidermeyi taahhüt ettiler” ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAP