Cumhurbaşkanı Erdoğan: Var burada bir şey « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 13:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Var burada bir şey

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yeşilay Zümrüdüanka Ödül Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan maçta çıkan olaylar hakkında, “Dün akşam iki kulübün maçında yaşanan hadise, sağlıklı birisi bunu yapmaz, var burada bir şey” açıklamasını yaparak komplo iddialarını sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Var burada bir şey
Son Güncelleme :

21 Nisan 2018 - 9:41

Törende konuşan Erdoğan, “Bir milletin en büyük hazinesi, en büyük güç kaynağı, ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı nesillere sahip olmasıdır. Evlatlarımız ne kadar zinde, ne derece sağlıklı olursa ülkemizin geleceği o kadar parlak, o kadar aydınlık olur. Evlatlarımız ne kadar zinde, ne derece sağlıklı olursa ülkemizin geleceği o kadar parlak, o kadar aydınlık olur. Gençlerini alkol, içki, uyuşturucu, sigara, kumar, terör gibi dehlizlerde kaybeden ülkelerin istikbali karanlıktır. Bizim gibi iddia sahibi ülkelerin başına musallat edilen PKK gibi terör örgütlerinin en büyük gelir kapısı uyuşturucu ticaretidir. Sıhhati şüpheli haberler ve örnekler, formülasyonu sinsi sorular üzerinden gençlerimizin imanını, ahlakını ve akaidini yani itikadını tartışma konusu yapmak kesinlikle art niyetlidir.” dedi.

“TUZAKLARINA DÜŞMEYECEĞİZ”

Erdoğan “Suni gündemlerle ülkemizi meşgul eden çevrelerin amaçlarını çok iyi biliyoruz. Biz elbette bunlara boyun eğmeyecek, tuzaklarına düşmeyecek, doğru bildiğimiz yolda yürümekten bir an olsun vazgeçmeyeceğiz. Ne kadim değerlerimizden, ne ahlak ve edebimizden, ne demokrasimizden ne de hak ve hürriyetlerden asla taviz vermeyeceğiz. Gençlerimizin özgürlük alanlarını genişletirken, onları en güzel, en donanımlı şekilde yetiştirmeye çalışırken, aynı zamanda evlatlarımızı sürekli form değiştiren zararlı alışkanlıklardan da uzak tutacağız.” diye konuştu.

“ALLAH’U ALEM ALKOLİKTİK”

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin en güzide iki kulübünün maçında yaşadığımız hadise hep fairplay diye konuşuyoruz ve bakıyorsunuz korner atışına gidiyor. Bir futbolcu korner kullanmak istiyor, arkadan çakmaklar, taşlar atılıyor. Ya ne oluyor. İçerde herhangi bir sıkıntı yok. Gayet güzel seyrettiğimiz bir maç var ne oluyor sana. Daha sonra ülkemizin en güzide teknik direktörlerinden olan kendi yedek kulübesine giderken aldığı isabetle başına 5 dikiş atılıyor. Buna hakkınız var mı yok. Niye bakıyorsunuz bir kısmı inanın kişinin kimdir bilmiyorum. Allah-u alem alkoliktir. Çünkü sağlıklı birisinin bunu yapması mümkün değil olmaz ya. Var burada bir şey var. Su kaçağı var. Bizim bunu kontrol altına almamız lazım birçok tedbirler alıyoruz. Bunu da almamız. Bütün paydaşların ahenkle çalışması bir işbirliği içinde yürütmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. AJANSLAR

YORUM YAP