Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fakir fukaraya dağıtacağız! « İzmit Pusula Gazetesi

4 Ekim 2023 - 03:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fakir fukaraya dağıtacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatları fakir fukaraya dağıtacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fakir fukaraya dağıtacağız!
Son Güncelleme :

17 Haziran 2018 - 1:11

Kanal 7 – Ülke TV ortak canlı yayınında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatları maddi durumu iyi olmayanlar için harcayacağını açıkladı.

Erdoğan, meydanlarda sucuk, pastırma dağıtmaktansa, bunları direkt olarak fakir fukaraya dağıtmanın daha isabetli olacağını ifade etti.

Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Bunlar akşam bir türlü, sabah bir türlü. Bunların ‘Allah bir’ dediğine inan. Çünkü Allah bir. Bunların sözlerine inanılmaz. Bakıyorsunuz Bay Muharrem de aynı. O da iyi yetişmiş. Bunların yanında tabi. O da yalanda çok mahir. Dürüst değil.

Bak Bay Kemal ‘Man Adaları’ dedi. E ne oldu? Mahkeme sonuçlandı. 197 bin lira cezalandırıldılar. Diğer mahkemede de 187 bin lira.

“FAKİR FUKARAYA DAĞITACAĞIZ”

Bu paralarla sucuk, pastırma, döner ikramları konusunda, ben de böyle bir şey yapacağım zaten. Bir tane değil, çok var. Nihai bir karar gelsin. İnşallah seçimler de bir sonuçlansın.

Meydanlarda dağıtmak değil de, fakir fukaraya, garip gurebaya bunları dağıtmak çok daha isabetli olur. Meydanda dağıtınca orada fakir fukara da olur, öbürü de olur. Ama fakir fukarayı seçerek onlara bunu dağıtmak çok daha isabetli olur, çok daha iyi olur.

YORUM YAP