Çocuk Trafik Eğitim Parkında idari bina temeli atıldı « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 14:37

Çocuk Trafik Eğitim Parkında idari bina temeli atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce inşa edilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda idari bina yapımı için temel atıldı.

Çocuk Trafik Eğitim Parkında  idari bina temeli atıldı
Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 10:00

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Güney Terminali yanında bulunan 17 bin 473 metrekarelik alana inşa edilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda çalışmalar devam ediyor.Kazı ve dolgu çalışmalarının ardından alanda idari binanın temeli atıldı.

 İDARİ BİNANIN TEMELİ

Çocuk Trafik Eğitim Parkının yapımı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nca yapılacak. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri alanda kazı ve dolgu çalışmalarını tamamladı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ise 271 metrekarelik çelik konstrüksiyon idari bina yapımı için temeli attı.

 ÇOCUKLAR EĞİTİM ALACAK

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan idari bina içerisinde derslik, ofis, mutfak, öğretim üyeleri ve öğrenciler için ayrı ayrı bay, bayan wc, engelli wc, kiler ve mescit yer alıyor.

 2 DAİREDEN ORTAK ÇALIŞMA

Binanın yapımı ile yeşil alanları Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı yapacak. Öğrencilerin pratik ve teorik eğitim alacağı 6 bin 500 metrekare sürüş parkurunu ise Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri yapacak. Çocuk Trafik Eğitim Parkı 7-12 yaş arası çocukların trafik eğitimi alabileceği şekilde planlandı. Proje ile yaya geçitleri, sinyalize ve dönel kavşaklar, bisiklet ve araç yolları, tren yolu geçitleri, trafik işaret ve levhaları yapılacak.

YORUM YAP