Çocuk meclisi komisyon çalışmalarını tamamladı « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 01:00

Çocuk meclisi komisyon çalışmalarını tamamladı

İzmit Belediyesi Çocuk Meclisi çalışmalarına hızlı başladı.

Çocuk meclisi komisyon çalışmalarını tamamladı
Son Güncelleme :

28 Şubat 2019 - 10:39

İzmit ilçe sınırları içerisinde öğrenim gören öğrencilerden oluşan Çocuk Meclisi, yeni eğitim öğretim dönemi başında yapılan seçimlerin ardından komisyon çalışmalarını tamamladı.

Komisyonlar Seçildi

Yaklaşık 20 öğrenciden oluşan Kültür Sanat ve Spor Komisyonu, Hayvanları Koruma Komisyonu ve Gezi Komisyonu üyeleri Mart ayı etkinlik programı için toplantılarını gerçekleştirdi. 2019 yılı içerisinde yapılacak çalışmaların belirlenmesi ve özellikle önemli gün ve haftalar üzerinde durulup toplumsal farkındalık yaratacak etkinliklerin programlanması yapıldı.

İzmit’te Çocuk Olmak Ayrıcalık

Toplumda cinsiyet eşitliği ve özgürlüğü olgusundan yola çıkılarak iki başkanın seçildiği mecliste çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Zeynep Sena Gönüllü “çocuk meclisi olarak komisyon seçimlerinin ardından ekibimizle aylık toplantımızı gerçekleştirdik. Etkinlik planlamalarımızı tamamladık. Bu süreçte bizlere bu imkanı veren, Çocuk Hakları Masası ve okulu başta olmak üzere sayısız projeyle “İzmit’te çocuk olmak bir ayrıcalık” dedirten Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Meclis Başkanı Gönüllü “çocuk meclisi çalışmalarında büyüklerin desteklerinin de büyük önem taşıdığını belirterek, her zaman yanlarında olmalarını istedi.

YORUM YAP