CHP seçmeni partilerinin İYİ Parti-HDP ile yakınlaşmasına sıcak bakmıyor « İzmit Pusula Gazetesi

22 Mayıs 2024 - 23:46

CHP seçmeni partilerinin İYİ Parti-HDP ile yakınlaşmasına sıcak bakmıyor

CHP seçmeni partilerinin İYİ Parti-HDP ile yakınlaşmasına sıcak bakmıyor
Son Güncelleme :

17 Aralık 2018 - 13:36

Bilindiği gibi İYİ Parti ve CHP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi konusunda bir mutabakata vardı. Kuvvetle muhtemeldir CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinde İYİ Partiyi destekleyecek.

Destekleyecek desteklemesine de acaba CHP seçmeni Kocaeli Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde İYİ Parti adayına oy verecek mi?

Şimdilerde gerek sokakta ve gerekse kulislerde bu seçimde CHP-İYİ Parti ittifakının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde tam bir hüsrana uğrayacağı konuşuluyor.

Bunları ben değil, kendileriyle sohbet ettiğim CHP seçmeni söylüyor.

CHP seçmenleri ile birlikte kararsızlar ise CHP ve HDP yakınlaşmasına ise hiç ama hiç sıcak bakmıyor.

Hemen her kesimden insanın aklını kurcalayan CHP-HDP yakınlaşmasının doğuracağı sonuçların ne olacağı…

Tüm bu endişelere CHP’nin iki önemli ismi olan Keramettin Gençtürk ve Hikmet Erenkaya’nın ayrı zamanlarda HDP il yönetimini ziyaret etmesi de eklendiğinde sokakta ki kararsız seçmenin ve CHP içerisinde ki Ulusalcı kesimin CHP’ye bakış açısı daha farklı bir boyuta gidiyor.

Sohbet ettiğim sokaktaki kararsız seçmen ve CHP seçmeninin bir kısmı gelecek olan yerel seçimlerde nasıl bir tavır içerisinde olacaklarını şimdilik bilmediklerini ifade ediyorlar.

Sonuçta 31 Mart yerel seçimlerine 3 buçuk ay gibi kısa denecek kadar bir zaman kaldı.

Gerek sokakta ki kararsız seçmenin ve gerekse de CHP-HDP-İYİ Parti yakınlaşmasından rahatsızlık duyan CHP seçmeninin nasıl bir tavır alacağını 1 Nisan 2019 sabahı göreceğiz.

KALIN SAĞLICAKLA

YORUM YAP