SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi
Güney Eralp

Çayırova Ekol Spor Lisesi yapımına ait protokol imza töreni gerçekleştirildi

Çayırova Ekol Spor Lisesi yapımına ait protokol imza töreni gerçekleştirildi
Bu haber 23 Eylül 2022 - 22:52 'de eklendi
Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında Kocaeli Valiliği ve Ekol Lojistik A.Ş. iş birliğiyle yapılacak olan 24 derslikli lise binası, 150 kişilik kız, 150 kişilik erkek pansiyon binası, 1500 kişilik kapalı spor salonu ve açık spor tesislerinden oluşan Çayırova Ekol Spor Lisesi yapımına ait protokol imza töreni, Vali Seddar Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Ekol Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever Ahmet Musul katıldı.
Eğitime katkılarından dolayı hayırsever Ahmet Musul’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Yavuz: “Bugün yine çok önemli ve hepimizi mutlu edecek bir proje ile bir aradayız. Öncelikle çok kıymetli hayırseverimizi tebrik ediyoruz. Kazanmış, biriktirmiş ve bu kazancını ülkemizin geleceği olan gençlerine yatırmak istemiş. Bundan daha anlamlı, güzel ve kutsal bir davranış bizim açımızdan yok. O bakımdan Ekol firmasının kıymetli yöneticilerini, ortaklarını tebrik ediyorum. Bol ve bereketli kazançlar diliyorum.
Son 20 Yılda Eğitim Alanında Bir Devrim Gerçekleştirdik
Eğitimin hayırseverler tarafından sahiplenilmesini önemsediklerini belirten Vali Yavuz;  Hepinizin bildiği gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 20 yılda eğitim alanında bir devrim gerçekleştirdik. Bir ay önce 600 dersliğin açılışını gerçekleştirdik. Yaklaşık ekonomik değeri 2 milyar TL civarında olan 20’nin üzerinde inşaatı devam eden ve ihale edeceğimiz işlerimiz var süreçleri devam ediyor. Fakat biz özellikle eğitimin hayırseverler tarafından sahiplenilmesini önemsiyoruz. Çünkü eğitim sadece devletin yapacağı bir iş olmayıp, seferberlik anlayışı içerisinde herkesin sahip çıkması gereken bir alandır. Çünkü eğitim Milletlerin özgürlüğünü, bağımsızlığını refahını belirleyen stratejik bir alandır. Buna ister spor, ister bilişim, ister fen bilimleri deyin hangi alanda olduğu çok önemli değil ama nihayetinde böyle stratejik ve kıymetli bir alan. Gerçekten çok mutlu olduk. Kıymetli başkanımızla bu tür çalışmalara devam ediyoruz. Kendisini de bu katkı ve desteklerinden dolayı tebrik ediyor, kutluyoruz. Ülkemize ve ilimize hayırlı, uğurlu olsun. Allah bitirmeyi nasip etsin. Çünkü sizinle beraber büyük bir işe başlıyoruz. Bu projemizle  beraber hayırsever desteğinde 1 milyar TL’yi bulmuş olacağız. Bu bizim açımızdan da önemli bir rakam açıkçası. Şuana kadar tek seferlik en büyük işi de siz yapacaksınız. Bu vesileyle bir kez daha sizleri kutluyorum. Bol kazanın ama hayır yapmayı da ihmal etmeyelim.” diyerek, protokolün ilimize hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri, Çayırova Ekol Spor Lisesi binası yapımına ait protokolü imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA