Büyükakın, “En büyük destekçilerimiz STK’lar olacak” « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 04:12

Büyükakın, “En büyük destekçilerimiz STK’lar olacak”

Kocaeli’ni marka bir kent yapacaklarını belirten Büyükakın, “Bu kente herkesin yürekten bağlanmasını sağlayacak bir ruha ihtiyacımız var. Bu konuda en büyük destekçilerimiz STK’lar olacak” dedi.

Büyükakın, “En büyük destekçilerimiz STK’lar olacak”
Son Güncelleme :

25 Şubat 2019 - 8:50

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gölcük’te Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, AK Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer ve ilçe yöneticileri de katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TEMAD Şube Başkanı Bekir Tülü, Kocaeli’nde yaklaşık 10 bin emekli astsubay yaşadığını, zaman zaman siyasetçilerin derneklerini ziyaret ettiğini ifade etti. Ziyaretlerde sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen Büyükakın,” Önümüzdeki süreçte STK’larla diyaloglarımız devam edecek. Önümüzdeki süreçte bu kenti hayal ettiğimiz yere taşımak için sizlerin bu ruha katkı vermesini bekliyoruz” dedi.

İNSANLARI MUTLU EDECEK ÇALIŞMALAR
Emekli astsubaylara hitap eden AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise, Gölcük’te önümüzdeki dönemde ulaşım, kentsel dönüşüm ve sivil toplumun güçlendirilmesi gibi hususlarda çalışmalar yürüteceklerini belirtti. Geçtiğimiz günlerde beyanname açıkladıklarını hatırlatan Büyükakın, Kocaeli’ni insanların yaşamaktan mutlu oldukları bir şehir yapmak istediklerini belirterek “Çocuktan gence, kadından yaşlıya, emekliye, engelliye, bu hayatın içinde kim varsa, onları mutlu edecek çalışmalar yapacağız” ifadelerine yer verdi.

MARKA KENT KOCAELİ
Kocaeli’ni bir marka kent yapmak gerektiğini de söyleyen Büyükakın, “Spor, sanat, estetik gibi alanlarda kentimizin marka kent olması için çalışmalar yapacağız. Elbette bu konuda bizim ruha da ihtiyacımız var, bu kente herkesin yürekten bağlanacağı bir ruha ihtiyacımız var. Bu konuda en büyük destekçilerimiz STK’lar olacak. Buna siz inanırsanız, bizim bu hayali gerçekleştirmemiz kolaylaşır” şeklinde konuştu.

BİZ DE ÖYLE YAPACAĞIZ
Belediye başkanı kente liderlik yapmalı, işadamının da, emeklinin de derdini belediye başkanı bilmeli ve yönetmeli” diyen Büyükakın, “Bu kentin huzur imkanlarını, sosyal imkanlarını arttıracağız, bir iş yaparken kanaatleri alıp ona göre hizmet üreteceğiz. Dünyada artık şehirler birbiriyle rekabet ediyor, şehirler kendi bölgesine turist çekmek, yatırım çekmek için özel gayret sarf ediyor. Biz de öyle yapacağız” ifadelerine yer verdi.

STK’LARLA DİYALOG DEVAM EDECEK
Konşmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen Büyükakın, “Önümüzdeki süreçte STK’larla diyaloglarımız devam edecek. Önümüzdeki süreçte bu kenti hayal ettiğimiz yere taşımak için sizlerin bu ruha katkı vermesini bekliyoruz. Sadece sizin meslek mensuplarının meselelerinden ibaret kalmayın, bu kentin büyümesi için bu ruha destek verin” ifadelerine yer verdi.

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ ARTIK ÜCRETSİZ
65 yaş üstü emeklilerin otobüs ve minibüslere binmesiyle ilgili problemlere ilişkin bir soru üzerine Büyükakın “Geçtiğimiz gün Büyükşehir meclisinde bir karar alındı, bundan sonra özel halk otobüsü ve minibüsleri de kullanabileceksiniz. Yapılan protokolle artık onlar da belediyeden ödeme alacak, dolayısıyla sizlerin de bu minibüsleri kullanmasının önündeki engel kalkmış olacak. Eğer bu konuda sorun yaşarsanız, vatandaşlarımızın mağdur olmasına izin vermeyiz. 1 Nisan’dan itibaren cep telefonumu paylaşacağım, eğer sorunlarınızı belediyeden çözemezseniz direk bana ulaşabileceksiniz” dedi.

YORUM YAP