Büyükakın, “Cumhur İttifakı, devlet aklıdır” « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 03:53

Büyükakın, “Cumhur İttifakı, devlet aklıdır”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, geleceğin dünyasında Türkiye’nin yükselen bir konumda olacağını belirterek “Böyle zamanlarda devlet aklı öne çıkar, kritik kararlar alır ve devletimiz yeniden ayağa kalkar. Cumhur ittifakı işte bu aklın ürünüdür” dedi

Büyükakın, “Cumhur İttifakı, devlet aklıdır”
Son Güncelleme :

06 Şubat 2019 - 11:57

Gebze Kültür Merkezi’nde Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) tarafından düzenlenen programa Cumhur İttifakı’nın bileşenleri bir araya geldi. Programa; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkan Vekili Mikdat Aydın, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP MYK üyeleri Erkan Azeri ve Hilal Elmas, Cumhur İttifakı’nın Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi, ilçe başkanları, teşkilat üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

LİDERİMİZİN SÖZÜNÜ YERE DÜŞÜRMEYECEĞİZ

TÜRKAV Gebze Şube Başkanı Ozan Özocak’ın yaptığı açılış konuşması sonrasında AK Parti İl Başkan Vekili Mikdat Aydın konuşma yaptı. Aydın, Cumhur ittifakının 1 Nisan sabahı zaferi de birlikte kutlayacağını belirtti. MHP MYK üyesi Hilal Elmas da konuşmasında, Türkiye için hala beka sorunu sürdüğünü belirterek “Liderimiz beka için milli karar, cumhur için istikrar dedi. Biz de liderimizin sözünü yere düşürmüyoruz, Cumhur İttifakı için çalışacağız” dedi.

 

HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü de konuşmasında, “Önümüzdeki bin yılın tarihini yazacak olan ve Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi kuran irade, 1 Nisan sabahı seçimi kazanacaktır. Bu yolda hepimize görev düşüyor. Biz liderine güvenen bir siyasi partiyiz. 16 yıldır 9 seçim 3 referandum 1 darbe gördüm. 15 Temmuz’dan itibaren yönetim sistemi değişmiştir. Cumhur ittifakı olarak Kocaeli’nin her yerinde seçimi kazanacağız” dedi

 

BU RUH BİN YILDIR DEĞİŞMEDİ

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükükın, 1071’de bu topraklara gelen gelindiğinde Orta Asya geleneklerinin de getirildiğini belirterek “Biz örf adet ve geleneklerimizi İslam’la müşerref olunca yeniden yoğurduk. Alpaslan Anadolu’yu fethettiğinde bunun arkasında milletin gelenekleri ve İslam değerleri vardı. Anadolu’ya yeni bir kültür getirdik. Anadolu ruhu denilen bu ruh, Malazgirt, Söğüt, Çanakkale ve en son 15 Temmuz’da kendini gösterdi. Bu ruh bin yıldır değişmedi ve bundan sonra da değişmeyecek” dedi.

 

ÜST AKIL HEP VARDI

Tarihte zor dönemlerin yaşandığı vakitlerde bu ruhun tekrar ortaya çıktığını da kaydeden Büyükakın, şunları söyledi; “Böyle zamanlarda devlet aklı bir karar verir ve tekrar ayağa kalkarız. Bize dışarıdan ayar vermeye çalışan bir üst akıl var, bu hep vardı. Böyle zamanlarda devlet aklı öne çıkar, kritik kararlar alır ve devletimiz yeniden ayağa kalkarak dünyaya nizam vermeye devam eder. Cumhur ittifakı işte bu aklın ürünüdür.

 

MHP’Yİ İMHA ETMEYE ÇALIŞTILAR

Yine zor bir süreçten geçtiğimiz günlerde, liderlerimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli, geçmiş bin yılda olduğu gibi bir araya geldiler, temel kararlar aldılar. Böylece Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’ne geçiş sağlandı. Seçimlere gittik, karşımızda okyanus ötesi bir akıl, Kandil’den yönetilen bir akıl vardı. MHP’yi imha etmeye çalıştılar ama başaramadılar. Milli akıl ile dışarıdan müdahale etmek isteyen üst akıl hep bir mücadele içinde oldu.

 

ASLA ŞÜPHENİZ OLMASIN

Önümüzdeki süreçte omuz omuza mücadele edeceğiz. Bunun bir beka meselesi olduğunu bütün partililere anlatacağız. Biz bu davada haklıyız, zerre kadar şüpheniz olmasın. Belediyecilik konusunda da kardeşlerinizden şüpheniz olmasın. Akademik bir birikimden geliyorum, 10 yıl bu kentin her bir noktasıyla ilgili bütün meselelerini biliyorum, yapılması gerekeni de biliyorum. Mesele ehliyetse, tevazunun fazlası riyakârlıktır, biz bu işi biliyoruz. Ondan şüpheniz olmasın. Sizin boynunuzu büktürecek, yarın sizi mahcup edecek en ufak hatayı bu kardeşiniz yapmayacak.

 

AK PARTİLİ MHP’Lİ AYIRIMI OLMAYACAK

Liyakat esas olmak üzere AK Partili MHP’li ayrımı da zinhar olmayacak. Bizim için bu milletin evlatları vardır, bu milletin bekası için dimdik ayakta duran vatan evlatları vardır. Bu vatan evlatları sadece birbirinden liyakat usulünde ayrılabilir. Tembelliğe düşmeden, her gün daha büyük bir azimle 31 Mart’a kadar çalışacağız. Ne kadar güçlü çıkarsak cumhur için istikrar o kadar güçlü olur. Burada bir zaafa uğrarsak, o zaman cumhur ittifakının ortaya koymuş olduğu devlet modeli sorgulanmaya başlanacak.

 

DİK DURAN TÜRKİYE’Yİ İSTEMİYORLAR

Bu yeni nizam güçlü bir şekilde tesis olana kadar devam edeceğiz, sımsıkı arkasında duracağız. Buna karşı operasyonlar yapacaklar. Çünkü geleceğin dünyasında yükselen bir Türkiye var. Bu Türkiye onların dünyaya ayar verme isteklerine karşı duran bir Türkiye. Boyun eğmeyen, dimdik duran bir Türkiye istemeyecekler. Bunu engellemek için oyunlar oynayacaklar. Burada nöbetteyiz, nöbette de uyunmaz. Uyuduğumuz zaman bin yıllık intikamlarını almak için sırada bekliyorlar. Bunu unutmayacağız”

YORUM YAP