Bunu yapan nasıl bir zihniyete sahip? « İzmit Pusula Gazetesi

22 Mayıs 2024 - 23:27

Bunu yapan nasıl bir zihniyete sahip?

Bunu yapan nasıl bir zihniyete sahip?
Son Güncelleme :

22 Aralık 2018 - 0:52

İzmit Belediyesi vatandaşlarda kitap okuma alışkanlığının artması için Yürüyüş Yolu üzerine içerisinde her yaştan insana hitap eden kitapların bulunduğu sokak kütüphaneleri kurdu.

İzmit halkı bu durumdan gayet hoşnut ve sokak kütüphanelerinden çok sık faydalanıyor.

Fakat anlaşılması mümkün olmayan bir zihniyete sahip kendini bilmezler, İzmit Belediyesinin Yürüyüş Yolunda açmış olduğu sokak kütüphanelerine ısrarla zarar veriyorlar.

İzmit Belediyesi yetkilileri, İzmit halkından sokak kütüphanelerine zarar veren kişiler görülürse polise bildirilmesini istiyor.

İzmit Belediyesi yetkililerinin konu hakkında ki açıklaması aşağıdaki gibi…

“3 yıldan beri faaliyette olan kütüphanelerden binlerce vatandaş yararlanıyor. Bazı vatandaşlar kütüphane yanında kitaplarını okurken bazıları da ev ve işyerlerine götürüp okuduktan sonra kitapları tekrar yerine bırakıyorlar. Kitap okumayı sevenlerin ilgisiyle karşılanan kütüphanelere sık sık hasar verilmesini anlamak mümkün değil. Bazı kişiler kütüphanelerin camlarını, raflarını, kapısını kırıyor. Belediye olarak her seferinde verilen hasarlar en kısa zamanda gideriliyor. Duyarlı vatandaşlardan kütüphanelere zarar verenleri polise bildirmelerini rica ediyoruz”

YORUM YAP