BM’den dikkat çeken Çin açıklaması! « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 01:53

BM’den dikkat çeken Çin açıklaması!

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Çin ve Afrika arasındaki ortaklığı desteklediklerini belirterek söz konusu ortaklığın örnek bir çalışma olduğunu belirtti.

BM’den dikkat çeken Çin açıklaması!
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 22:30

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Pekin’deki Çin-Afrika İşbirliği Zirvesi Forumu’nda yaptığı konuşmada, “BM, Çin-Afrika ortaklığını desteklemeye devam edecek” dedi.

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen Çin-Afrika İşbirliği Zirvesi Forumu’na katılan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, yaptığı konuşmada Çin ve Afrika’daki ekonomik kalkınmaya değindi. Barışçıl, sürdürülebilir ve adil bir ilerleme için potansiyel güçlerin birleştirilmesi çağrısında bulunan Guterres, “Çin ve Afrika son yıllarda ilişkilerini güçlendirdi, her seviyede artan karşılıklı güven ve değişimden iyi etkilendi. Bu gelinen noktayı takdir ediyorum. BM ilkelerine dayanan işbirliği halklarınıza fayda sağlayabilir ve uluslararası topluma bir bütün olarak fayda sağlayabilir” ifadelerini kullandı.

Sürdürülebilir mali politikaların desteklenmesi çağrısında bulunan Guterres, Afrika’nın pek çok konuda desteklendiğini belirtti. Guterres, Çin ve Afrika arasındaki ortaklığın başarısı için de daha güçlü bir işbirliğine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Çin-Afrika forumunun BM’nin istediği örnek bir çalışma olduğunun altını çizen Guterres, “BM, Çin-Afrika ortaklığını desteklemeye devam edecek” şeklinde konuştu.

YENİ AKİT

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN