Binali Yıldırım BBP’den özür diledi!!! « İzmit Pusula Gazetesi

15 Nisan 2024 - 18:30

Binali Yıldırım BBP’den özür diledi!!!

Binali Yıldırım BBP’den özür diledi!!!
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2019 - 3:12

31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP adayı Ekrem İmamoğlu tarafından kazanılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri YSK tarafından iptal edilmiş ve 23 Haziran 2019 günü seçimin yenilenmesine karar verilmişti.

Ülke gündemine bomba gibi düşen bu kararın hemen ardından, 31 Mart yerel seçimlerinde 1 oyun dahi önemli olduğunun farkına varan AK Parti adayı ve eski Başbakan Binali Yıldırım bu defa işi sıkı tutuyor.

YSK tarafından alınan kararın hemen ardından hiç vakit kaybetmeden seçim çalışmalarına başlayan Yıldırım, geçtiğimiz gün Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına ve ardından da Büyük Birlik Partisi’ne ziyarette bulundu.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDEN VE ALPERENLER’DEN ÖZÜR DİLEDİ

Burada ki ziyaretinde daha önce ciddi tartışmalara ve tepkilere neden olan “işte bu bir kazadır, kaza çıkarmayınız” şeklinde ki açıklamasının yanlış anlaşıldığına değine Yıldırım “Muhsin Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili çok şey yaşandı, çok şey konuşuldu. O arada bizim bazı açıklamalarımız, ‘işte bu bir kazadır, kaza çıkarmayınız’ diye bu bazı yanlış anlaşılmalara sebep oldu. Alperenler, buna çok gücendi. Benim maksadım o değildi. Öyle anlaşıldıysa buradan düzeltmek isterim, özür dilerim. Muhsin Yazıcıoğlu, bu toprakların yetiştirdiği en yiğit insandır. ‘Fatih Sultan Mehmet kadar Türk, Said Nursi kadar Kürdüz’ der. Ömrü boyunca ülkenin milli değerleri için mücadele etmiş ve bu uğurda şehit olmuş bir dava adamıdır. Bedel ödemiştir, yıllarca hapis yatmıştır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” diye konuştu.

MHP KOCAELİ TEŞKİLATI TUZLA’DA GÖREVLİ

31 Mart seçimlerinin hemen ardından, YSK tarafından kamuoyunda hala tartışılan İstanbul seçiminin yeniden yapılması kararının alınmasının ardından 23 Haziran 2019 tarihinde yeniden yapılacak olan seçimde Cumhur İttifakı işi bu kez sıkı tutmaya kararlı!!!

Bu anlamda daha önce seçim sonuna kadar İstanbul’da olacağını açıklayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu güne kadar girdiği her seçimin ertesinde oyunu arttırmayı başaran Aydın Ünlü Başkanlığında ki Kocaeli teşkilatlarına Tuzla görevi verdi.

Bu görev babında MHP Kocaeli İl Teşkilatı 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü itibariyle MHP Genel Merkezi tarafından tebliğ edilen görevi ifa etmek için düğmeye bastı.

MHP Kocaeli İl teşkilatı 29 Mayıs saat 15.30’da 200 kişilik bir ekiple Tuzla’ya hareket edecek ve burada çalışmalarına başlayacak.

 

YORUM YAP