Bilgi Köprüsü’nden “Doğru ebeveynlik” semineri « İzmit Pusula Gazetesi

14 Nisan 2024 - 10:29

Bilgi Köprüsü’nden “Doğru ebeveynlik” semineri

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları ile İzmit Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Doğru Ebeveynlik” semineri yoğun katılımla gerçekleşti. Çocuk eğitiminde hem duygusal hem de zihinsel iletişimin önemine dikkat çekilen seminerde doğru bilinen birçok yanlış hakkında açıklama yapıldı

Bilgi Köprüsü’nden “Doğru ebeveynlik” semineri
Son Güncelleme :

02 Nisan 2018 - 11:46

İlimizin köklü eğitim kurumlarından Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nın ailelere ücretsiz olarak düzenlediği eğitim seminerlerine önceki gün devam edildi. İzmit Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen son seminerde “Doğru ebeveynlik” için neler yapılması gerektiği anlatıldı. İzmit Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleşen seminerin konuşmacıları Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’ndan Paikolojik ve Aile Danışmanı Melis Öztopçu ile Paikolog Tanem Bircan’dı. Bilgi Köprüsü Kurucusu Ali Korkmaz ile birlikte kurucu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda ailenin katıldığı seminer yaklaşık 2 saat sürdü. Gelecek için yapılabilecek en değerli yatırımın çocukların eğitimi olduğuna dikkat çeken konuşmacılar, doğru bilinen birçok yanlışı da bu seminerde düzeltti.
ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİLER
Çocuğun gelişimindeki zihinsel etkileri anlatan Melis Öztopçu, “Her çocuk farklı bir dünyadır. Bu nedenle ebeveynliğin doğruları ve yanlışları her çocuk için değişebilir. Önemli olan çocuğumuzu tanımak ve eşsiz dünyanın düzenini ona göre tasarlamaktır” dedi. Çocuk gelişiminde duygusal etikeler hakkında konuşan Tanem Bircan ise, “İyi anne, baba olmak çocuğun önündeki bütün dikenleri ortadan kaldırmak değildir” dedi. Bircan ayrıca, son dönemde oldukça yaygınlaşan mola paspası uygulamasında çocuğun yalnız başına bırakılmasının terk edilme duygusu yarattığına da dikkat çekerek, “Çocuğun sakinleşmesi için yapılan bu uygulamayı doğru şekilde kullanmalıyız. Çocuk mola paspasında beklerken, büyüğü de yanında olmalıdır. Birçok anne baba çocuk beklerken yanından ayrılıyor ve bu da terk edilmiş duygusu yaratıyor” dedi. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz, seminerin sonunda katılımcılara teşekkür ederken, konuşmacılara da çiçek verdi.

YORUM YAP