Başkan Özlü: Mali Disiplinimiz Neticesinde Borcumuz Kalmayacak « İzmit Pusula Gazetesi

5 Mart 2024 - 08:12

Başkan Özlü: Mali Disiplinimiz Neticesinde Borcumuz Kalmayacak

Başiskele Belediyesi 2021 Yılı Şubat Ayı 2. Olağan Meclis Toplantısı 2. Birleşimi gerçekleştirildi.

Başkan Özlü: Mali Disiplinimiz Neticesinde Borcumuz Kalmayacak
Son Güncelleme :

09 Şubat 2021 - 12:43

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, parti temsilcileri ve belediye personelleri katıldı.

Geçen hafta gerçekleştirilen meclis toplantısında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklif yazılarını içeren 14. 15. ve 16. maddelerinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesinin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından 2. Birleşimi gerçekleştirilen Belediye Meclisi’nde ilgili maddeler yeniden görüşülerek karara bağlandı.

KOVİD-19 SALGINI’NDAN ETKİLENEN BELEDİYE KİRACILARINA KOLAYLIK

Kovit-19 nedeniyle oluşan ekonomik olumsuzluklardan dolayı Belediyeye ait şirketin mülkiyetinde ve tasarrufunda olan taşınmazlarda ticari faaliyetlerini yürüten işletme sahiplerinin kira bedellerinde indirim veya ertelenmesini, faaliyeti durdurulan veya kısıtlamalar nedeniyle faaliyette bulunamayan işletmelerden faaliyette bulunamadıkları sürelere ait kira bedellerinin tahsil edilmemesini içeren gündemin 14. maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 15. Ve 16. Maddesi ise Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geldiği hali ile oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündem maddelerinin mecliste görüşülüp karara bağlanmasının ardından konuşma yapan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki çalışmalarından ve özverili gayretlerinden dolayı teşekkür ederek belediye borçlarıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN ÖZLÜ: “BORÇ YÖNETİMİ VE MALİ DİSİPLİN KONUSUNDA BİZİM ALNIMIZ AK”

Başiskele Belediyesi olarak piyasa borçları konusunda çok iyi bir noktada olduklarını vurgulayan Başkan Özlü, “Zaten bizler Başiskele Belediyesi olarak piyasa borçları noktasında çok güzel bir noktaya geldik. Vadesi gelip de ödenmemiş hiçbir borcumuz kalmadı. Elhamdulillah borç yönetimi ve mali disiplin konusunda bizim alnımız ak. Bu konuda piyasadaki itibarımız yüksek. Sizlerin de desteğiyle bugün çok önemli güzel bir şeye daha imza attık. Ben şahsım, ekibim ve Başiskele halkı adına bu desteğinizden dolayı tüm meclis üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah aynı şekilde mali disiplinimizi istikrarlı bir şekilde koruyarak Başiskele Belediyemizi ve ilçemizi geleceğe hep birlikte taşıyacağız.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUM YAP