BAŞKAN DOĞAN’DAN 23 NİSAN MESAJI « İzmit Pusula Gazetesi

2 Mart 2024 - 11:01

BAŞKAN DOĞAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

Bizim Çocuklarımız Dünyanın En Şanslı Çocukları
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN DOĞAN’DAN 23 NİSAN MESAJI
Son Güncelleme :

22 Nisan 2018 - 13:32

Türkiye’nin ilk çocuk doktoru Belediye Başkanı olarak çocukların kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini belirten Başkan Doğan “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bundan 98 yıl önce milletimizin iradesinin tecelli ettiği yüce meclisimizi açmış ve bugünü çocuklarımıza bayram ilan etmiştir. Bu tarih, Türk ve dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilerek, dünya barışına katkıda bulunacak gönül elçilerinin yetişmesine ve insani duyguları öne çıkaran bir bilincin gelişmesine de ortam hazırlamış ve öncülük etmiştir. İşte bu yönüyle, 23 Nisan 1920, bizim olduğu kadar, dünya tarihi için de çok önemli bir dönüm noktasıdır.

Bizim Çocuklarımız Kadar Şanslı Değiller

Türk çocukları, kendilerine bu önemli günü armağan eden ve çocuksu duygularını dünya çocuklarıyla paylaşma fırsatı veren Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ile ne kadar övünseler azdır. Ne yazık ki dünyanın diğer çocukları bizim çocuklarımız kadar şanslı değil. Kendilerine bayram olarak armağan edilen 23 Nisan’ı çocuklarımız bu yönüyle de iyi özümsemeli, geleceğe umutla bakarken, geçmişi de unutmamalıdır.

Çocuklar Önceliğimiz

Ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de çocuklarımız her zaman bizim önceliğimiz oldu. Onlara yaptığımız yatırımın ülkemizin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Türkiye’de ilk olarak Çocuk Hakları Masası’nı kuran, şehrimizin birçok yerine CEPSİN cep sinema sistemini çocuklarımıza armağan eden, Kocaeli’nin ilk aquaparkını onlara hediye eden, öğrencilerimize ücretsiz bisiklet dağıtan, etüt merkezleriyle çocuklarımıza eğitim desteği sunan, çocuklarımız için Pişman Dergisi’ni çıkartan, Avrupa Çocuk Dostu Belediyeler ağına üye tek ilçe belediyesi ve Çocuk Dostu Belediye Başkanı olarak çocuk odaklı hizmetler sunmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, onlara ve dünya çocuklarına bu bayramı armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü de, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

YORUM YAP