Başkan Büyükakın, Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nı inceledi « İzmit Pusula Gazetesi

15 Nisan 2024 - 18:12

Başkan Büyükakın, Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nı inceledi

Gölcük ilçesi Yüzbaşılar bölgesinde hayata geçirilen ve ana yol güzergâhında hizmet vermeye başlayan köprülü kavşağın Kuzey ve Güney yan yollarının yanı sıra bağlantı yollarındaki asfaltlama çalışmaları da başladı.

Başkan Büyükakın,  Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nı inceledi
Son Güncelleme :

08 Temmuz 2019 - 0:57

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gölcük ilçesi Yüzbaşılar bölgesinde hayata geçirilen ve ana yol güzergâhı üzerinde hizmet vermeye başlayan köprülü kavşakta inceleme yaptı. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in de katıldığı incelemede, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ve Fen İşleri Daire Başkanı Ayşegül Yalçınkaya da hazır bulundu. Yan ve bağlantı yollarındaki son durumu yerinde gören Başkan Büyükakın, projenin en kısa sürede bitirilmesinin talimatını verdi.

“VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAMI DAHA DA KOLAYLAŞACAK”

Bölgedeki ulaşım ağını kesintisiz hale getirerek, yaşanabilecek trafik sıkışıklıklarını ortadan kaldırmış olması nedeniyle bölgede kaliteli ve güvenli ulaşımı sağlayan Gölcük Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nda Kuzey ve Güney yan yollarının yanı sıra bağlantı yollarındaki asfaltlama çalışmaları başladı. Köprülü Kavşakta inceleme yapan Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak D-130 Karayolu’nda Kocaeli’ne kazandırdığımız Gölcük Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nın trafiğe açılmasının ardından kuzey ve güney bağlantı yollarını da en kısa sürede tamamlayacağız. Asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasıyla Yüzbaşılar bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın yaşamı daha da kolaylaşacak” açıklamasını yaptı.

“RAHAT BİR ULAŞIM HEDEFİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Kocaeli’ndeki ulaşım yatırımlarımız geleceğe dair çok önemli adımlar” diyerek sözlerine devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Yatırımlarımıza ve icraatlarımıza bir taraftan devam ederken, halkımızın bizden beklediği diğer hizmetlere de cevap vermek için gayret gösteriyoruz. Altyapı ve ulaşım planlamalarımıza etkin ve yetkin bir ekiple devam ediyoruz. Akıcı trafik ile rahat bir ulaşım hedefi için çalışıyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUM YAP