Başiskele’de Sokağa Çıkma Yasağında Kovid-19 ile Mücadele « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 15:06

Başiskele’de Sokağa Çıkma Yasağında Kovid-19 ile Mücadele

Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde Koronavirüse karşı temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürdü.

Başiskele’de Sokağa Çıkma Yasağında Kovid-19 ile Mücadele
Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 14:53

Ülkemizde ve tüm dünyada yeniden artışa geçen Koronavirüs vakalarına karşı tedbiri elden bırakmayan Başiskele Belediyesi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında belirlenen programlar çerçevesinde ilçe genelinde temizlik ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Kovid-19’a karşı ilk günden beri büyük mücadele gösteren ve büyük bir özveriyle çalışan Başiskele Belediyesi ekipleri, vatandaşların ilçenin dört bir köşesini dezenfekte  ediyor. Virüse karşı etkili özel solüsyonlu ilaçlarla vatandaşların dokunabileceği her noktayı büyük bir titizlikle dezenfekte eden belediye ekipleri, otobüs duraklarını, cami içleri ve avluları, iş yeri önlerini, bankamatikleri, park ve bahçelerdeki çocuk oyun gruplarını, bankları ve kamelyaları, evsel atık ve geri dönüşüm konteynerlarını düzenli olarak temizliyor.

SOKAK VE CADDELER PIRIL PIRIL YIKANDI

Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek boş kalan sokaklarda Koronavirüs ile mücadele kapsamında cadde ve sokakları bol köpüklü suyla pırıl pırıl yıkadılar. Artezyen su dolu tankerlerle ilçenin her bir metrekaresini büyük bir titizlikle temizleyen ekipler, Başiskele’de halk sağlığını korumak ve çevre kirliliğini önlemek için 7 gün 24 saat büyük çaba sarf ediyor.

BU HAFTA SONU DA SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZ UNUTULMADI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu hafta sonu da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, yiyecek bulmakta zorlanan sokaktaki can dostlarımız kedi ve köpekler Başiskele’de yine unutulmadı.

Vatandaşların dışarı çıkmadığı kısıtlama günlerinde sokak hayvanlarının mağdur olmaması ve soğuk kış günlerinde aç kalmamaları için Başiskele Belediyesi Veternerlik Birimi ekipleri, geçen hafta olduğu gibi bu hafta sonu da ilçe genelinde belirli noktalara kedi ve köpek maması bıraktılar.

YORUM YAP