Başiskele’de Karla Mücadele Ekipleri 7/24 Sahada « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 14:12

Başiskele’de Karla Mücadele Ekipleri 7/24 Sahada

Başiskele Belediyesi’nin ilçede hafta sonu başlayan kar mesaisi sürüyor. Kar küreme araçları 7/24 Başiskele’nin sokak ve caddelerini dolaşırken, saha ekipleri buzlanmanın önüne geçmek için tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Başiskele’de Karla Mücadele Ekipleri 7/24 Sahada
Son Güncelleme :

17 Şubat 2021 - 11:38

Hafta sonu başlayan ve 3 gündür yoğun bir şekilde yağan kar yağışı sonrası Başiskele beyaza büründü. Hazırlıklarını günler öncesinde tamamlayan Başiskele Belediyesi, yoğun kar yağışıyla birlikte teyakkuza geçti. Karla Mücadele ekipleri, ilçe genelinde yolların kapanmaması ve buzlanma olmaması için gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışmalarına devam etti.

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ ARALIKSIZ SAHADA

Karla mücadelede görevli personel, 24 saat boyunca kar yağışı ve buzlanmanın ilçe genelinde olumsuzluklara sebebiyet vermemesi, vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarını sürdürdü. 9 adet JCB, 4 adet tuz atma kamyonu, 3 adet greyder, 3 adet loder, 2 adet kar küreme bıçaklı kamyon, 5 adet sokaklara tuz atmak için kamyonet ve 119 personel ilçede yol güvenliğini sağlamak ve yaya-araç trafiğinde herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için görevdeydi.

KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI

Başiskele’nin 37 mahallesinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiren ekipler, özellikle yüksek kesimlerdeki kırsal mahallelerde yolların açık kalması için yoğun çaba harcıyor.

KAPALI PAZAR YERLERİNDE KAR KÜREME VE TUZLAMA

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı kapalı pazar yerleri, cami avlusu giriş-çıkışları ve merdivenleri, sağlık ocakları giriş-çıkışları, market ve dükkân önleri, toplu taşıma kooperatifleri giriş-çıkışları, kaldırımlar ve yaya üst geçitleri gibi alanlardaki kar birikintileri temizlendi, yerler buzlanmaya karşı tuzlandı. Kapalı Pazar yerleri giriş çıkışlarını çöp taksi araçlarıyla süratle tuzlayan ekipler, küreklerle biriken karları da kürediler.

YAKIT İKMAL ARACIYLA İLE ZAMANDAN VE YAKITTAN TASARRUF

Karla mücadele çalışmalarının ilçede daha süratle yapılabilmesi için iş makinelerinin yakıt ikmallerini yakıt ikmal aracıyla gerçekleştiren Başiskele Belediyesi, hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlıyor.

BAŞKAN ÖZLÜ HER AN SAHADA MESAİ ARKADAŞLARININ YANINDA

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, ilçede vatandaşların mağdur olmaması için merkezde ve tüm kırsal kesimler dahil tüm mahallelerde yoğun tempoda büyük bir özveriyle çalışan karla mücadele eden ekiplerini yalnız bırakmıyor. Karla mücadele çalışmalarını gece gündüz demeden yakından takip eden Başkan Özlü, mesai arkadaşlarına da moral veriyor, motivasyonlarını arttırıyor.

Başkan Özlü ayrıca kentte aralıksız süren kar yağışı nedeniyle yoğun tempoda çalışan karla mücadele hizmet araçlarının bakım ve onarımlarını da yakından takip ediyor.

BAŞKAN ÖZLÜ: “ÇALIŞMALARA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ”

İlçe genelinde karla mücadele konusunda hummalı çalışmaların aralıksız hız kesmeden sürdüğünü vurgulayan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Geçen Cumartesi gecesinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı sonrası  vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için ekiplerimizle birlikte 7/24 çalışıyoruz. Tüm mahallelerimizde ve trafiğin yoğun olduğu ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarımızı titizlikle yapıyoruz. Vatandaşlarımızın kardan dolayı sıkıntı yaşamaması için sahada özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimizden ricamız ise zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları ve kar lastiği olmayan araçlarıyla seyahat etmemeleridir. Acil durumlar için 444 41 10 numaralı Çözüm Merkezimizden 7 gün 24 saat bize ulaşabilirler.” diye konuştu.

YORUM YAP