SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi
Güney Eralp

Başiskele’de 2,5 Yılda 156 km’lik Yol Konfor Kazandı

Başiskele Belediye Başkanlığı görevine seçildikten sonra 2,5 yıllık süreçte seçim beyannamesinin yüzde 74’ünü tamamlayan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü yaklaşık 156 km’lik yolun üst yapı çalışmalarını bitirdi.

Başiskele’de 2,5 Yılda 156 km’lik Yol Konfor Kazandı
Bu haber 03 Aralık 2021 - 18:06 'de eklendi

Başiskeleliler’in teveccühü ile 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin ardından Kocaeli’nin en genç belediye başkanı olarak göreve başlayan M. Yasin Özlü, “Yol medeniyettir” şiarıyla ilçenin dört bir köşesinde üst yapı çalışmalarına büyük önem veriyor.

PANDEMİYE RAĞMEN ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDİ

Tüm dünyayı etkileyen ve Mart 2020’de ülkemizde ilk vakanın görüldüğü  Koronavirüs salgınına rağmen çalışmalarını hiç aksatmadan devam ettiren Başiskele Belediyesi, vatandaşlara daha konforlu ve güvenli ulaşım imkanı sunabilmek için yaklaşık 2,5 yılda  680 sokak ve caddede üst yapı çalışmaları gerçekleştirdi.

YENİ İMAR YOLLARI AÇILDI

Doğal ve kentsel yaşamın cazibe merkezi olmaya devam eden Başiskele’de, nüfus artışına paralel olarak yeni imar yolları da açıldı. Başkan özlü öncülüğünde Başiskele Belediyesi, 65 km yeni imar yolu açarak kentin ulaşım ağını genişletti.

240 CADDE VE SOKAKTA ASFALT ÇALIŞMASI

Vatandaşların talepleri ve programlar çerçevesinde ilçede asfalt çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye ekipleri,  gerçekleştiren belediye ekipleri 240 cadde ve sokakta toplamda 55 km yolu asfaltla kapladı.

UZUN ÖMÜRLÜ BETON YOLLAR

Başiskele’de arazi şartlarına uygun engebeli yolların daha sağlam, güvenli, kalıcı ve uzun ömürlü olması için bazı bölgelerde beton yol çalışması yapan belediye ekipleri, 17 cadde ve sokakta yaklaşık 9 km yola beton atarak vatandaşların hizmetine sundu.

ESTETİK PARKE YOLLAR

Ovacık Mahallesi’nden Sepetlipınar Mahallesi’ne, Serindere’den Servetiye’ye kadar bir uçtan diğer uca 209 kilometrekarelik alanda mahallelerin ve vatandaşların ihtiyaçlarına göre hizmet götüren Başiskele Belediyesi, 235 cadde ve sokakta ise 27 km’lik yolu kilitli parke taşlarıyla hem konforlu hem de estetik hale getirdi.

5 BÖLGEYE OTOPARK KAZANDIRILDI

Başiskele’nin 37 mahallesine 7/24 hizmet eden Başiskele Belediyesi, Başkan M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de yer alan nüfus ve trafik yoğunluğunun yaşandığı lokasyonlara ücretsiz otopark alanları da kazandırdı. Ekipler ilçenin 5 bölgesinde toplamda 101 bin 500 metrekarelik alanı otopark olarak düzenleyerek kentte trafik yoğunluğunu asgari düzeye indirdiler.

TAŞ DUVAR VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI

Engebeli arazilerde heyelan tehlikesine karşı taş ve perde duvarlar yapan Başiskele Belediyesi, vatandaşların can ve mal kayıplarının önüne geçmek için bu süreçte 19 noktada 6600 metreküplük taş duvar çalışması yaptı. Ayrıca belediye ekipleri engelli vatandaşlar başta olmak üzere yayaların can ve mal güvenliğini sağlamak adına 43 noktada 8 km’lik baskı/beton kaldırım çalışması gerçekleştirdi.

BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI

İlçe genelinde yenilenen alt yapı çalışmaları ve çeşitli nedenlerle bozulan yollar Başiskele Belediyesi ekipleri tarafından bakımı ve onarımı gerçekleştirildi. Başkan Özlü başkanlığında bu zamana kadar 1500 noktada 39 bin ton asfalt kullanılarak asfalt yama çalışması yapılırken, 548 cadde ve sokakta 119 bin metrekare parke yol ve bordür onarıldı. Yeni imara açılan yolların 268 kilometresine reglaj düzenlemesi yapan ekipler, 55 km kanal açım ve düzenleme, 198 km bordür ve yol çizgisi boyama ve 2 adet köprü ve yol geçişi çalışmalarını 2,5 yılda tamamladılar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA