Bakan Soylu Ghassem Rezaei’yi Kabul Etti « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 03:26

Bakan Soylu Ghassem Rezaei’yi Kabul Etti

Bakan Soylu İran İslam Cumhuriyeti Hudut Birlikleri Komutanı Tuğgeneral Ghassem Rezaei’yi Kabul Etti

Bakan Soylu Ghassem Rezaei’yi Kabul Etti
Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 1:22

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran Hudut Birlikleri Komutanı Tuğgeneral Ghassem Rezaei ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Bakan Soylu burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye ziyareti sırasında kardeşinin vefat haberini alan Tuğgeneral Rezaei’ye başsağlığı diledi.
İki dost ülkenin ve milletin güçlü olmasının bölgeyi huzurlu kılacağını belirten Bakan Soylu, iki ülke arasındaki iş birliğinin yaşanan bölgesel sorunların aşılmasına da katkı sağlayacağını söyledi.
Bakan Soylu’ya kabulü ve başsağlığı dilekleri için teşekkür eden Tuğgeneral Rezaei ise İran ve Türkiye’nin yapılan görüşmeler sonucunda son 6 ayda özellikle sınır güvenliği konusunda ilişkilerini arttırdığını anlattı.
Tuğgeneral Rezaei, ziyaretlerin iki ülkenin sınırları konusundaki iletişimi artırdığını, bunun daha iyi noktalara geleceğine inandıklarını kaydetti.
Kabule, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik ve bazı güvenlik birimlerinin yetkilileri de katıldı.

YORUM YAP