ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu: İttifaklar nedeniyle seçmenin kafası karışık « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 03:13

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu: İttifaklar nedeniyle seçmenin kafası karışık

Türkiye, 31 Mart yerel seçimlerinde ilk kez siyasi partilerin “ittifak adayları”nın yarışına sahne olacak. Birçok yerde siyasi partiler ortak belediye başkanı adayı ve belediye meclis üyeliği listesi çıkardığı için, siyasi partilerin oy oranları da ölçülemeyecek.

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu: İttifaklar nedeniyle seçmenin kafası karışık
Son Güncelleme :

26 Şubat 2019 - 8:59

İttifakın yerel seçimlerde nasıl sonuç doğuracağına ilişkin öngörülemezlik de siyasi partilerde tedirginliğe yol açıyor.

Birçok yorumcu, ittifaklar nedeniyle “sürpriz” sonuçlar çıkacağı tahmininde bulunurken, en dikkat çekici açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Hemen her önemli siyasi kararı öncesi, kamuoyu anketlerine başvurmasıyla bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık anketlere güvenmiyorum” açıklamasıyla yeni bir tartışmayı başlattı.

Kamuoyu araştırma şirketi ANAR’ın Genel Müdürü İbrahim Uslu, ittifakların yerel seçim sonuçlarına olası etkileri ve Erdoğan’ın, kamuoyu anketlerini hedef alan açıklamalarına ilişkin BBC Türkçe’nin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, siyasi kararlar alırken, kamuoyu anketlerini en etkin kullanan lider olarak tanınıyor. Erdoğan’ın “artık anketlere güvenmiyorum” noktasına gelmesinin altında sizce ne yatıyor?

BBC TÜRKÇE

YORUM YAP