“Anadolu ruhu mayamızda var” « İzmit Pusula Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 01:09

“Anadolu ruhu mayamızda var”

MHP Gebze İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Büyükakın, “Alpaslan’dan başlayan Anadolu ruhu lazım olduğunda ortaya çıkıyor. Bu ruh hepimizin mayasında var” dedi.

“Anadolu ruhu mayamızda var”
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 13:07

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Milliyetçi Hareket Partisi Gebze İlçe Başkanlığı’nı ve Gebze Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Büyükakın’ı MHP İl Başkan Vekili Murat Yılmaz, Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, İl ve İlçe yöneticileri karşıladı. MHP’nin yeni Gebze ilçe yönetiminin hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Büyükakın, “Alpaslan’dan başlayan Anadolu ruhu lazım olduğunda çıkıyor, bu ruh hepimizin mayasında var. Bizimde varlık sebebimiz milletimizi bu ruhla yaşatmak. Milletler ruhlarıyla yaşar, ruhu olmayan milletlerin yaşama şansı da yok” dedi.

BU MİLLET KÜLLERİNDEN DOĞAR
O ruhu unutmadan bu memlekete hizmet etmek gerektiğini de kaydeden Büyükakın, “Aleme nizam vermek özetle bizim ceddimizin de bizim de ortak çizgimiz. Önümüzdeki seçimlerde de bu ruhu yaşatmak için çalışacağız. Bunun bir beka meselesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Yönetici yerli ve milli değilse, bu topraklarla ilgili derdi yoksa, köprü yapmış, yol yapmış bir ehemmiyeti yok. Biz hiçbir zaman vatansız olmadık, bu milletin evlatları her zaman hür bir şekilde yaşamayı bildi. Yok oldu dediklerinde küllerinden doğdu. Çanakkale’de Dumlupınar’da yaşananları biliyorsunuz. Bu millet hiçbir zaman düşmana teslim olmayacak. Siyasi hesapları bir kenara bırakarak memleket için ne gerekiyorsa yapacağız. Liderlerimiz beka için bir karar verdiler, biz bu karara gönül rızasıyla uyacağız, geriye kalan teferruattır” diye konuştu.

EVLATLARIMIZA GURURLA BIRAKACAĞIZ
Belediye başkanlığı ile ilgili bilgi ve beceriye sahip olduğunu da kaydeden Büyükakın “10 yıl belediyede çalıştım, valilik yaptım. Bu şehrin her noktasından haberimiz var. Yetkin arkadaşlarla çalışınca bu kenti daha güzel bir kent yaparız. Artık marka şehirler ön plana çıkmaya başladı. İnsanların burada yaşamaktan mutlu olacağı bir şehir yaratmak için el birliğiyle bu memleketi yükselteceğiz. Evlatlarımıza bu memleketi gururla bırakacağız” ifadelerine yer verdi.

ÜLKÜCÜLER İLE OCAK’TA BULUŞTU
Büyükakın daha sonra Gebze Ülkü Ocakları Şubesi’ni ziyaret etti. Ocak Başkanı Ahmet Çağrı Şakar, Büyükakın’ı “Evinize hoş geldiniz” diye karşıladı. Ülkü Ocağı’ndaki gençlerle de sohbet eden Büyükakın, Cumhur İttifakı’nın önümüzdeki seçimlerde başarıyla çıkacağını söyledi. Önümüzdeki dönemde gençleri geleceğe hazırlamak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Büyükakın “Okullara kuracağımız kodlama ve robotik sınıflarıyla gençlerimizin çağı yakalamasını sağlayacağız” dedi.

YORUM YAP