Altı Bakanlık, Uyuşturucuyla Mücadele İçin Bir Araya Geldi « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 01:48

Altı Bakanlık, Uyuşturucuyla Mücadele İçin Bir Araya Geldi

Altı Bakanlık, Uyuşturucuyla Mücadele İçin Bir Araya Geldi
Son Güncelleme :

30 Ocak 2019 - 15:34

Bakan Süleyman Soylu’nun ev sahipliğinde, Adalet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ile Sağlık Bakanlıkları arasında Uyuşturucuyla Mücadele İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.
Bakan Süleyman Soylu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı’nı temsilen Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Mücahit Öztürk ve bakanlık yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti. Her bakanlığın uyuşturucuyla mücadelede yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı ve 2018 yılının değerlendirildiği toplantıda, 2019 yılında yapılacak çalışmalar da ele alındı.
Toplantıda, uyuşturucuyla mücadele konusuarzla mücadele, eğitim/önleme ile tedavi/rehabilitasyon olarak üç başlıkta ele alındı.

Bakanlıklar Arası Koordinasyon Arttırılacak

Uyuşturucuyla mücadelede bakanlıklar arası koordinasyonun arttırılması, koordinasyon, iş birliği ve istişarenin sürekliliğinin sağlanması için düzenli bir zemin oluşturması konularının görüşüldüğü toplantıda, Bakanlığımızın uyuşturucuyla mücadelede yürüttüğü faaliyetler de anlatıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları sunum gerçekleştirdiği toplantıda İçişleri Bakanlığı’nın diğer bakanlıklardan beklentileri ve diğer bakanlıkların İçişleri Bakanlığı’ndan beklenti ve talepleri istişare edildi.
Programın sonunda bir sonraki toplantının Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca’nın ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.

YORUM YAP