Akar, saldırıyla ilgili konuştu « İzmit Pusula Gazetesi

28 Kasım 2023 - 18:54

Akar, saldırıyla ilgili konuştu

CHP’li gençlerin İYİ Parti İzmit İlçe temsilcilerine saldırmasının ardından üzüntülerini dile getiren CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Bu münferit olayı biz bugün kapattık. Bizim birlikteliğimizi bozmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar” dedi

Akar, saldırıyla ilgili konuştu
Son Güncelleme :

09 Haziran 2019 - 13:53

Geçtiğimiz günlerde CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut ve önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan, İYİ Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Demirtaş ile oğlu İYİ Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Deha Demirtaş’a saldırmış ve saldırıya uğrayan İYİ Partililer CHP’li gençlerden şikayetçi olmuştu. Olay üzerine CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl binasında basın açıklaması düzenledi. Açıklamada İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ve İl Başkan Yardımcısı Harun Yıldızlı da yer aldı.

 

SİYASİ BİR AYAĞI YOKTUR

Açıklamasında Milletvekili Haydar Akar, “Bayramın 1’inci günü gecesi gençler arasında çıkan münferit olaydan dolayı kamuoyu 3 gündür meşgul edilmektedir. Hoş karşılanmayacak bir olay yaşanmıştır. Olayın siyasi bir ayağı yoktur fakat yaşayan kişilerin siyasi hayatından dolayı bazı çevreler tarafından siyasi olarak nitelendirilmeye çalışılmıştır. Siyasi ayağı olmasaydı gençler tarafından kavga edilmiş diyerek geçilecek bir olay fırsata dönüştürülmeye çalışılmıştır” dedi.

 

İBRAHİM BEYİN ELİNİ ÖPTÜ

Olayın kendilerini oldukça üzdüğünü ifade eden Devamında Akar, “Bizim üzüldüğümüz bir diğer şey de İYİ Partili bir yöneticimizin o hengamede darbe almış olmasıdır. En çok üzüldüğümüz noktalardan birisi de bu. Ancak biz o arkadaşımızla da görüştük. Gayet olgun bir şekilde bu durumu karşıladı. Olayın taraflarından bir arkadaşımızı da yanımıza alarak İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcımız İbrahim beyden özür dileyerek elini öptü” şeklinde konuştu.

 

KONU KAPANMIŞTIR

Son olarak Akar, “Böyle münferit bir olayın birileri tarafından siyasi bir şeymiş gibi konuşulması hoş olmadı. Bu olayı biz bugün kapattık. Bizim birlikteliğimizi bozmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Yaşanan olay iki partinin de bir olayı değildir. Söylediğim gibi münferit bir olaydır. Özür dilemesi gereken kişiler özrünü dilemiştir. Konu kapanmıştır. Parti kurumları elbette bu olayı değerlendirecektir” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP