Afrin’de ABD’nin kafası karıştı « İzmit Pusula Gazetesi

24 Mayıs 2024 - 08:17

Afrin’de ABD’nin kafası karıştı

ABD Savunma Bakanlığı bugün Suriye ve Zeytin Dalı Operasyonu’yla ilgili açıklama yaptı. Basına konuşan Korgeneral McKenzie, “Türkiye ile güvenli bölge ihtimali konusunda görüşmeye devam edeceğiz” dedi.

Afrin’de ABD’nin kafası karıştı
Son Güncelleme :

25 Ocak 2018 - 21:54

TSK’nın terör örgütleri PKK, KCK, YPG ve IŞİD’e yönelik operasyonlarının ardından ABD yönetiminde farklı sesler çıkmaya devam ediyor. Bugün ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın, “30 kilometrelik güvenli bölge teklifinde bulunmadık” açıklamasının ardından bugün Pentagon’dan yeni bir açıklama geldi.

Korgeneral Kenneth McKenzie basın mensuplarının sorularını yanıtladı. McKenzie, “Türklerle güvenli bölge kurma ihtimali üzerinde konuşmaya devam ediyoruz” dedi. Aynı toplantıda Pentagon sözcüsü Dana White, “Türkiye’nin ABD askerlerinin Menbiç’ten ayrılması talebi konusunda herhangi bir pozisyon değişikliği olduğunu bilmiyorum” dedi.

Pentagon tarafından yapılan açıklamada, “Suriye’deki Kürtlere verilen silahlar yakından takip ediliyor ve bu konuda Türkiye ile görüşmeler devam ediyor” ifadesi de kullanıldı.

YORUM YAP