Aday adayı Enç örgütünü bilgilendirdi « İzmit Pusula Gazetesi

30 Mart 2023 - 12:43

Aday adayı Enç örgütünü bilgilendirdi

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Avukat Arzu Türkkal Enç, CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı’yı ziyaret ederek aday adaylığı konusunda il başkanlığını bilgilendirdi. Arzu Türkkal Enç, “Geleceğe umutla bakacağımız bir Türkiye’ye hep birlikte kavuşacağız” dedi.

Aday adayı Enç örgütünü bilgilendirdi
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 14:52

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Avukat Arzu Türkkal Enç bugün CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı’yı makamında ziyaret etti. Aday adaylığı ile ilgili il başkanlığını bilgilendiren Enç ziyaret sonrasında şu açıklamayı yaptı; “Cumhuriyet Halk Partisi benim ikinci evim. Neredeyse gözümü partide açtım. Üniversite eğitimimin ardından CHP örgütleri içerisinde görev almaya başladım. İl başkanımız, değerli büyüğüm Bülent Sarı ile de bir dönem birlikte görev yapmıştık. Ben il yöneticisi iken kendisi Kartepe ilçe başkanımızdı. Pek çok seçimde de birlikte çalıştık. 

 

YARIN GENEL MERKEZE BAŞVURACAK

 

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlerin Türkiye için bir dönüm noktası olacağı aşikar. Tek adam rejiminin sona ereceği, demokratik parlamenter sistemin yeniden inşa edileceği bu seçimlerde partime ve Türkiye’nin ikinci yüzyılına destek olmak için milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Adaylığım ile ilgili il başkanlığımızı bilgilendirdim. Yarın Ankara’ya giderek genel merkezimize başvurumu yapacağım. Geleceğe umutla bakacağımız bir Türkiye’ye hep birlikte kavuşacağız, buna inanıyorum.”

 

BİRLİKTE GÖREV YAPTILAR

 

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkkal Enç’e başarılar diledi. Sarı, “Bir dönem birlikte görev yaptığım, kıymetli kardeşim Arzu Türkkal Enç’in adaylığı bizleri mutlu etti. Bu dönem partimize büyük bir ilgi var. Aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler arasında partimize emek veren, örgütlerde uzun yıllar görev alan isimlerin çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Aday adaylığı başvuru sürecimiz devam ediyor” dedi.

 

EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ…

 

Enç ile aynı saatlerde CHP PM Üyesi, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan da Gebze ilçe başkanı Gökhan Orhan’la birlikte il başkanlığını ziyaret etti. Arzu Türkkal Enç ile birlikte bir süre sohbet eden Tarhan ve Orhan da Enç’in aday adaylığından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tarhan, “Milletvekili adaylığında iki şey önemli oluyor. Biri seni destekleyen isimler bir diğeri ise senin adaylığına karşı çıkılmaması, seninle ilgili kimsenin olumsuz görüş bildirmemesi. Arzu hanımın en büyük özelliği hiç kimseyle bir sorun yaşamaması, adına ve adaylığına hiç kimsenin karşı çıkmayacak olması” dedi.

YORUM YAP