9 projeyle ekonomiye 13 milyar TL katkı « İzmit Pusula Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 13:33

9 projeyle ekonomiye 13 milyar TL katkı

Haberler Ekonomi Haberleri 9 projeyle ekonomiye 13 milyar TL katkı 9 projeyle ekonomiye 13 milyar TL katkı Giriş Tarihi: 3.12.2017 2017 yılı içinde toplam 9 projeyi ihale ettiklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu projelerle birlikte 13 milyar TL’lik değer oluşturduk” dedi Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, gayrimenkul sektörü ve piyasalarla ilgili SABAH Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu. 2017 yılı içinde 9 projeyi ihale ettiklerini aktaran Kurum, “Bu projelerle yaklaşık 13 milyar TL'lik değer oluşturduk” dedi. Bu değerleri sektöre güvenin göstergesi olarak niteleyen Kurum, “Eylül ayı TÜİK verilerine baktığımızda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 28.8 oranında bir artış görüyoruz. Geçtiğimiz ekim ayında son 9 yılın en büyük ihracat rakamına ulaştık” diye konuştu. Türkiye'de yılsonu yüzde 6-7 oranında büyüme beklentisi olduğunu belirten Kurum, “2017'de Çin ve Hindistan'dan sonra en çok büyüme gösteren ülke Türkiye oldu. Ülke o..

9 projeyle ekonomiye 13 milyar TL katkı
Son Güncelleme :

04 Aralık 2017 - 4:09

  1. Haberler
  2. Ekonomi Haberleri
  3. 9 projeyle ekonomiye 13 milyar TL katkı

9 projeyle ekonomiye 13 milyar TL katkı Giriş Tarihi: 3.12.2017

2017 yılı içinde toplam 9 projeyi ihale ettiklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu projelerle birlikte 13 milyar TL’lik değer oluşturduk” dedi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, gayrimenkul sektörü ve piyasalarla ilgili SABAH Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu. 2017 yılı içinde 9 projeyi ihale ettiklerini aktaran Kurum, "Bu projelerle yaklaşık 13 milyar TL'lik değer oluşturduk" dedi. Bu değerleri sektöre güvenin göstergesi olarak niteleyen Kurum, "Eylül ayı TÜİK verilerine baktığımızda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 28.8 oranında bir artış görüyoruz. Geçtiğimiz ekim ayında son 9 yılın en büyük ihracat rakamına ulaştık" diye konuştu. Türkiye'de yılsonu yüzde 6-7 oranında büyüme beklentisi olduğunu belirten Kurum, "2017'de Çin ve Hindistan'dan sonra en çok büyüme gösteren ülke Türkiye oldu. Ülke olarak bu büyümeyi sürdürülebilir kılmak adına sektörümüzün ve piyasaların daha gayretli olup daha rahat koşullara erişmesi gerekiyor" dedi.
FAİZLER DÜŞMELİ
Gelişmiş ülkelerde mortgage kredilerinin çok düşük faiz oranlarıyla verildiğini aktaran Kurum, Türkiye'de mortgage ile ticari kredi arasında çok farkın olmadığını kaydetti. "Devletimiz ile sürecin iyileştirilmesine dair görüşmeler yapıyoruz" diyen Kurum, farklı finansal enstrümanlar geliştirmek ve alternatif mortgage çözümleri getirme adına faaliyetlerini sürdürdükleri bilgisini verdi.
?100'ÜNCÜ YILA ÖZEL 250 BİN BAĞIMSIZ KONUT
2017'yi iyi geçen bir yıl olarak niteleyen Kurum, yatırımlarının 2018'de de devam edeceğini belirtti. Kurum, "Türkiye'nin en büyük yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO 64 yıllık deneyimiyle gayrimenkul sektörüne yön vermeye devam ederken 2023 vizyonuyla Cumhuriyetimizin 100. yılında 250 bin bağımsız bölüm hedefine emin adımlarla ilerliyor" diye konuştu.
KENTSEL DÖNÜŞÜME KATKI SAĞLAYACAĞIZ
Son dönemde kentsel dönüşüm için devlet katında ciddi çalışmaların yürütüldüğünü aktaran Kurum, "Çevre Şehircilik Bakanlığımız kentsel dönüşüm aktörleriyle istişare halinde. Emlak Konut olarak devletimizin desteğiyle kentsel dönüşüme katkılar sağlamaya devam edeceğiz" dedi. piyasalar GÜNÜN EN ÖNEMLİ MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN BUGÜN NELER OLDU

  • Yükleniyor…

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN