3 Ayrı operasyonda yakalandı: Piyasa değeri 15 Milyon, gözaltılar var « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 22:58

3 Ayrı operasyonda yakalandı: Piyasa değeri 15 Milyon, gözaltılar var

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Habur Sınır Kapısı’nda, Bursa’da bir adreste ve İstanbul Havalimanı’nda 14 milyon 850 bin TL değerinde kaçak eşya ele geçirildi.

3 Ayrı operasyonda yakalandı: Piyasa değeri 15 Milyon, gözaltılar var
Son Güncelleme :

18 Kasım 2023 - 16:08

Habur Gümrük Kapısı’nda görevli Gümrük Muhafaza ekipleri, gümrüklü sahaya peyderpey giren 2 tırın şoförlerinin şüpheli hareketleri üzerine araçları incelemeye aldı. Dorselerinde yasal yük olarak bulunan plastiklerin arasına gizlenmiş vaziyette çok sayıda  cep telefonu bulundu. 11 milyon TL değerindeki bin 146 cep telefonuna el konuldu. 2 tır şoförü de gözaltına alındı.

 

BURSA’DA YAKALANAN KAÇAK EŞYA DEĞERİ 3 MİLYON

Bursa’da da Alo 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattı’na gelen çağrı üzerine Gümrük Muhafaza ekiplerimiz, bir adrese baskın düzenledi. Adrese ait müştemilatta faturasız ve belgesiz, çeşitli marka ve modellerde endüstriyel tipte kahve makineleri bulundu. Toplam 23 kahve makinesi ile 4 kahve öğütücüsü ele geçirilirken, ele geçirilen eşyanın 3 milyon TL değerinde olduğu belirlendi.

 

İSTANBULDA 850 BİN DEĞERİNDE KAÇAK EŞYA YAKALANDI

İstanbul Havalimanı’nda ise bir şüphelinin yurt dışından getirdiği çok sayıda dron ve aksamını, ithalat vergilerini ödemeden yurda sokmaya çalıştığı ortaya çıkarıldı. İncelemede, gönderilerin parçalara ayrıldığı, şüphelinin eşyaları internet üzerinden satışa sunacağı tespit edildi. 269 dron ile 806 dron aksamı ele geçirildi. 850 bin TL değerinde olduğu belirlenen kaçak eşyaya el konuldu.

Yapılan 3 operasyonda toplam 14 milyon 850 bin TL değerinde kaçak eşya ele geçirilirken, yakalamalar ile ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarınca soruşturmalar başlatıldı.

 

YORUM YAP