28 Haziran Mahallesinin güneş enerjili aydınlatmaları karlı havada da aydınlatıyor « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 13:58

28 Haziran Mahallesinin güneş enerjili aydınlatmaları karlı havada da aydınlatıyor

İzmit Belediyesi’nin 28 Haziran Mahallesi’nde uzun yılların sorunu olan patika yola yaptığı yeni merdivenler mahalle halkına rahat nefes aldırırken, merdivenlerin etrafına dikilen güneş enerjili sokak aydınlatmaları karlı günlerde mahalle halkının yolunu bir başka güzel aydınlatıyor

28 Haziran Mahallesinin güneş enerjili aydınlatmaları karlı havada da aydınlatıyor
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 12:29

Kentin her noktasına özel dokunuşlar yapan İzmit Belediyesi, 28 Haziran Mahallesi Eski İstanbul Yolu bitişiğinde bulunan ve yıllardır bakımsızlıktan mahalleliye uygun ulaşım imkanı tanımayan patika yolda geçtiğimiz günlerde hızlıca yaptığı çalışmayla 110 metre uzunluğunda yepyeni merdivenleri hizmete soktu. Elektrik sorunu olan bölgeye güneş enerjili sokak aydınlatmaları diken ekipler, vatandaşın yolunu aydınlatırken, milli servete de sahip çıkarak büyük tasarruf gerçekleştirdi.
MERDİVENLERLE RAHAT YOLCULUK 
Eski İstanbul Yolu Caddesi mezarlık bitişinde bulunan ve aşağıya doğru uzanan, 20 yıldır bakımsız kalarak bölgedeki evlere yaya ulaşımının sağlanamadığı patikada yapılan merdivenler sayesinde tüm İzmitliler kışın bu zor şartlarında da rahat ulaşımın keyfini çıkarıyor. Özellikle yoğun kar yağışının yaşandığı son günlerde vatandaşlar için önemli bir kolaylık oluşturan merdiven yolu, güneş enerjisiyle gündüzleri şarj olan aydınlatmaların ışığında karlı günlerde keyifli bir görüntü de oluşturuyor. Sistem karlı havada da oldukça yüksek ışık veriyor ve çevreyi çok iyi aydınlatıyor.

YORUM YAP