SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi

26 Tüp Tarantula ele geçirildi

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince İzmir Yolcu Salonu Posta gümrüğünde 2 ayrı olayda 26 tüp içerisinde canlı Örümcek (tarantula cinsi) ele geçirildi.

26 Tüp Tarantula ele geçirildi
Bu haber 23 Eylül 2022 - 20:34 'de eklendi

Gümrük Muhafaza ekiplerinin saha araştırması ve istihbarat çalışması neticesinde yurtdışından posta yoluyla gelen bir gönderi riskli olarak değerlendirildi.

Söz konusu ilk gönderi paketi gümrük muhafaza ekiplerince açıldı. Paket içerisinde toplam 18 adet tüp halinde örümcek olduğu görülmesi üzerine derhal Savcılığa bilgi verildi. Alınan savcılık talimatı gereğince soruşturmaya başlandı. Olayla ilgili Doğa Koruma Milli Parklar şubesinden bilgi edinen ekipler söz konusu tarantulaların yurda girişinin yasaklı olduğunun tespiti üzerine söz konusu gönderiye el koydu.

Araştırmayı derinleştiren gümrük muhafaza ekipleri gelen başka bir kargonun da benzer özellikte olması sonucunda, gönderi kontrol amacıyla açıldı. Bu gönderiden de 8 tüp içerisinde tarantulalar çıktı. Toplamda 26 tüp tarantula Doğa Koruma Milli Parklar İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Soruşturmaya Savcılık nezdinde çok yönlü olarak devam ediliyor

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA